portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Złotno - sprawy osiedlowe » Forum » policja na Łubinowej
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

policja na Łubinowej

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
adalberd 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Mar 30, 2018 19:18
Posty: 6
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 04, 2020 20:47    Temat postu: policja na Łubinowej

Dzisiejsza akcja z Policją na Łubinowej to życzliwy sąsiad ? Czy słabo poszła sprzedaż miejsc parkingowych ?
Rozumiem, że można karać tych, którzy kupili mieszkania, a nie kupili miejsc parkingowych ale na etapie wykończeń mandaty dostają pracownicy ekip wykończeniowych...trudno żebym kupił 5 miejsc parkingowych na okres 1 miesiąca..
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Śro Lut 05, 2020 6:21    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

Niestety przepisy ruchu drogowego nie zwalniają ekip remontowych, gości i innych osób z nie przestrzegania ich Smile
matraf 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Sty 30, 2016 17:50
Posty: 74
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lut 05, 2020 17:43    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

Nareszcie wzięli się za porządki. Smile
kazan85 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Czw Lut 06, 2020 18:10
Posty: 2
Skąd: łódź

PostWysłany: Czw Lut 06, 2020 18:18    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

Jak ktoś kupił mieszkanie a nie kupił miejsca postojowego to gratulacje inteligencji hahaha w końcu robią porządek a na przepisach ruchu drogowego trzeba się znać Very Happy
tomek3 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 07, 2014 14:10
Posty: 77
Skąd: łódź

PostWysłany: Czw Lut 06, 2020 19:25    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

Tak, nasze osiedle nie ma ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Wszyscy taką informację dostali przy zakupie nieruchomości. Nie rozumiem odgrzewanych kotletów w stylu braku możliwości zaparkowania auto czy to przez siebie, rodzinę, znajomych itp.
Nie mam pojęcia kto wzywa... mi osobiście przeszkadza jak współlokatorzy parkują na drogach wewnętrznych i cieszę się że jest reakcja odpowiednich służb.
Manowar 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 29, 2018 17:25
Posty: 19
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 10, 2020 16:28    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

Ludzie się wprowadzają, ekipy remontowe przyjeżdzają, a tu oczywiście konfidenci na straży. Zajmijcie się lepiej tam gdzie potrzeba interwencji, kilka metrów dalej opony i śmieci powyrzucane są, a wy wielkich porządkowych udajecie - brudasy.
matraf 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Sty 30, 2016 17:50
Posty: 74
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 10, 2020 17:41    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

Bloki stoją już od 4-5 lat i temat wraca. Poczytaj na innych wątkach tego forum.

Nie obrzucaj ludzi, że są konfidenci. Bo w zeszłym roku jeśli nie mylę się , zostało potrącone dziecko. Właśnie dlatego, że zaparkowane były samochody na przejściu. Nic nie było widać, czy ktoś idzie. Codziennie dochodziło na zakrętach między blokami i skrzyżowaniu do sytuacji wypadkowych.

Stąd cieszę się, że w końcu służby zareagowały.

Tu masz mapę zagrożeń. Możesz sobie zobaczyć ile jest zgłoszeń. A było jeszcze więcej.

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Manowar 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 29, 2018 17:25
Posty: 19
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 11, 2020 18:52    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

matraf napisał:
Bloki stoją już od 4-5 lat i temat wraca. Poczytaj na innych wątkach tego forum.

Nie obrzucaj ludzi, że są konfidenci. Bo w zeszłym roku jeśli nie mylę się , zostało potrącone dziecko. Właśnie dlatego, że zaparkowane były samochody na przejściu. Nic nie było widać, czy ktoś idzie. Codziennie dochodziło na zakrętach między blokami i skrzyżowaniu do sytuacji wypadkowych.

Stąd cieszę się, że w końcu służby zareagowały.

Tu masz mapę zagrożeń. Możesz sobie zobaczyć ile jest zgłoszeń. A było jeszcze więcej.

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html


Lekarka, która przyjeżdza do dziecka też musi się ustosunkować do przepisów , albo stawiać samochód na płatnym parkingu. A ta mapa którą mi zapodałeś, to może sobie każdy "społecznik" siedzieć i klepać zgłoszenia. Trochę empatii i zastanowienia...
matraf 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Sty 30, 2016 17:50
Posty: 74
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 11, 2020 20:02    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

Zasadniczo nie mój problem, gdzie maja parkować.
Ja sobie kupiłem tyle miejsc, żeby starczyło dla mojej rodziny i znajomych.
Manowar 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 29, 2018 17:25
Posty: 19
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lut 12, 2020 14:22    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

matraf napisał:
Zasadniczo nie mój problem, gdzie maja parkować.
Ja sobie kupiłem tyle miejsc, żeby starczyło dla mojej rodziny i znajomych.

Oczywiście! Pan i książe!
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Śro Lut 12, 2020 15:16    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

A czy lekarka przyjeżdżająca do dziecka przyjeżdża karetką na sygnale ? Czy prywatnie ? Bo jeżeli to drugie to jest takim samym kierowcą jak każda inna osoba wiec dlaczego miała by być taktowana inaczej i zostać zwolnioną z przestrzegania przepisów? Zatem jeżeli wszyscy będziemy ich przestrzegali problemu nie będzie Smile do tego jest blisko biedronka zaraz lidl gdzie również jak do tej pory można parkować... ale tak tu jest problem bo trzeba przejść się kawałek a nie stanąć przy furtce .... 😬
zlosliwosc 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Pon Kwi 11, 2016 11:30
Posty: 20
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 13, 2020 22:18    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

Samochody, które parkują za blisko skrzyżowania to jest zmora tego osiedla i w pełni popieram mandaty dla wszystkich, którzy się nie stosują do przepisów w tej kwestii. Teraz może jeszcze aż tak bardzo nie odczuwamy braku widoczności przy wyjeździe na Łubinową, ale jak tylko wprowadzą się mieszkańcy do 4 etapu to ruch będzie dużo większy. Tylko czekać na kolejne stłuczki czy potrącenia.
Rozumiem, że osoby bez kupionego parkingu mają problem, ale niestety rozwiązaniem nie jest parkowanie w taki sposób, że utrudnia się życie wszystkim mieszkańcom i stwarza zagrożenie.
Gdy jeszcze wzdłuż chodnika przy etapie 2 nie było słupków to dopiero się trafiali delikwenci - potrafili zaparkować prawie przy samej furtce przy bramie wjazdowej. Często chodnik był cały zastawiony, że nie dało się przejść.
zlosliwosc 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Pon Kwi 11, 2016 11:30
Posty: 20
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 13, 2020 22:37    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

A i jeszcze jedno - skąd ta pewność, że to mieszkańcy dzwonią po służby? Czy ktoś jeszcze widzi korelację, że jak tylko został oddany etap 4 (a co za tym idzie teraz jest najlepszy czas na sprzedaż miejsc parkingowych) to nagle służby są prawie codziennie? Czy mi się wydaje, czy te "akcje" są cykliczne i zbiegają się w czasie z oddawaniem kolejnych etapów?
Jak popieram mandaty dla nieodpowiedzialnych kierowców zastawiających skrzyżowanie, przejście dla pieszych czy chodniki, to są też na osiedlu miejsca, gdzie stanie nikomu nie przeszkadza, a tam też ludzie dostają mandaty. To już jest przegięcie, ale nie sądzę, że do tych przypadków dzwonią mieszkańcy, bo oni nie mają w tym interesu...
Także nie nastawiajmy się negatywnie do sąsiadów, bo obstawiam, że zgłoszenia od nich to niewielki procent.
arczix007 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Paź 21, 2015 22:56
Posty: 16
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 14, 2020 13:11    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

zlosliwosc napisał:
A i jeszcze jedno - skąd ta pewność, że to mieszkańcy dzwonią po służby? Czy ktoś jeszcze widzi korelację, że jak tylko został oddany etap 4 (a co za tym idzie teraz jest najlepszy czas na sprzedaż miejsc parkingowych) to nagle służby są prawie codziennie? Czy mi się wydaje, czy te "akcje" są cykliczne i zbiegają się w czasie z oddawaniem kolejnych etapów?
Jak popieram mandaty dla nieodpowiedzialnych kierowców zastawiających skrzyżowanie, przejście dla pieszych czy chodniki, to są też na osiedlu miejsca, gdzie stanie nikomu nie przeszkadza, a tam też ludzie dostają mandaty. To już jest przegięcie, ale nie sądzę, że do tych przypadków dzwonią mieszkańcy, bo oni nie mają w tym interesu...
Także nie nastawiajmy się negatywnie do sąsiadów, bo obstawiam, że zgłoszenia od nich to niewielki procent.


Ja o tym też kiedyś pisałem i na pewno tak jest Smile Normalka żeby zagonić ludzi do kupna parkingów ot takie miłe zachowanie dewelopera z resztą w dzisiejszych czasach jak i większości firm.. Mnie tam nie przeszkadzają chwilę poczekam, wyminę i luzik z resztą większość normalnych ludzi tak do tego podchodzi (bynajmniej tak powinna Very Happy). Mieszkam tu 4 w sumie zaraz prawie 5 lat i z parkowaniem niewiele się zmienia, kwestia przyzwyczajenia i opamiętania po kupnie "apartamentu" Smile Pomagajmy sobie a nie utrudniajmy ot cała filozofia osiedli, będzie milej i spokojniej na pewno Smile
zlychlopiec1985 
   

Zaglądajacy


Wiek: 59
Dołączył: Sob Lis 19, 2016 12:38
Posty: 24
Skąd: Łódź-Nowe Złotno

PostWysłany: Nie Lut 16, 2020 13:00    Temat postu: Re: policja na Łubinowej

My tu pitu pitu,a co raz fajniej włącza się do ruchu na ulice Traktorową.Etapy oddają,osób do wyjazdu przybywa i zaczyna się robić dramat.Jeszcze do tego dojdzie kierowca który nie wie co to lewa oś jezdni-do skrętu w lewo i już osoba w prawo zamiast wyjeżdzać to czeka.Jeszcze pól roku i o niektórych godzinach,koreczki do wyjazdu będą się zaczynać od bramy garażowej.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama