portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap II » Forum » Segregacja śmieci.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Segregacja śmieci.

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
tyniek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Gru 27, 2015 21:30
Posty: 94
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Gru 05, 2019 16:03    Temat postu: Segregacja śmieci.

Witam, chciałem się podpytać odnośnie segregacji śmieci. Widziałem, że jeśli nie będziemy tego robić opłata będzie dla wszystkich 50 zł czy coś takiego. Mam pytanko czy przyjeżdza jedna śmieciarka i wrzuca wszystko razem czy przyjeżdza kilka? To taka moja ciekawość osobista i sens segregacji jeśli wszystko i tak leci do jednej śmieciarki Smile Pozdrówki
mwalczak 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 24, 2017 8:55
Posty: 44
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Czw Sty 02, 2020 23:45    Temat postu: Re: Segregacja śmieci.

Cześć,
nie doszukuj się sensu tego przedsięwzięcia Wink Jak odbierają śmieci to tłumaczą się, że jak np w pojemniku na papier jest butelka plastikowa to wrzucają całość jako zmieszane bo im na sortowni nie przyjmą. Oczywiście trochę sensu w tym jest ale też chyba trochę przesadzają, po to jest sortownia, żeby odrzucić ewentualne "błędne odpady" a poza tym nieodpowiednie odpady mogą być na dnie i wcale nie musi ich być widać. Z drugiej strony dużo ludzi ma to głęboko w poważaniu i myślą, że oni nie muszą segregować. Niestety w efekcie jestem w stanie się założyć, że nie było jeszcze takiej sytuacji, żeby konkretny pojemnik zapełniony był tylko i wyłącznie odpadkami, które powinny do niego trafić a ilość wytycznych odnośnie sposobu segregacji, rozdzielania brudnego plastiku od czystego lub np rozdzielania zakrętek i ringów, które zostają od butelek plastikowych itp w niczym nie pomaga. Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w przyszłości bo jeśli faktycznie z powodu źle segregowanych odpadów przeciętna czteroosobowa rodzina będzie miała płacić 200zł miesięcznie to będzie niezła jazda Very Happy
A już zupełnie oddzielną sprawą jest to, że na taki duży blok mamy za mało koszy a nie bardzo mamy gdzie je dostawić...
tyniek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Gru 27, 2015 21:30
Posty: 94
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 06, 2020 13:56    Temat postu: Re: Segregacja śmieci.

Oczywiście tylko .ona ciekawość. Sam segreguje. Jest właśnie problem, że brakuje koszty i leży wszystko na ziemi... Nie sądzę, że ekipa co zbiera śmieci wrzuca tak jak być powinno... Druga sprawa, że jak przyjeżdża dajmy na to jedna śmieciarka to pewnie i tak wrzuca wszystko do jednego worka, że tak powiem. No zobaczymy co dalej z tym będzie Smile Najlepszego w Nowym Roku.
Manowar 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 29, 2018 17:25
Posty: 19
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Sty 11, 2020 23:04    Temat postu: Re: Segregacja śmieci.

mwalczak napisał:
Cześć,
nie doszukuj się sensu tego przedsięwzięcia Wink (...)
Paradoksem tego miasta jest to, że każdy grzecznie przyjmuje te podwyżki (kary) i o dziwo chętnie przyklepał to Pan Trela, "socjal liberał". Za śmieci płacimy więcej niż Niemcy i Czesi!!!
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2020 14:14    Temat postu: Re: Segregacja śmieci.

Przyjechała dziś ładna, pomarańczowa śmieciarka. Najpierw panowie podpięli kubeł niebieski ziuuu, następnie kolejno kubeł zielony ziuuu, czarny ziuuu, zielony ziuuu, czarny ziuuu, czarny ziuuu, żółty ziuuu i na deser bio. Przemieliło, pojechali. Tyle w temacie segregacji śmieci.
tyniek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Gru 27, 2015 21:30
Posty: 94
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2020 7:14    Temat postu: Re: Segregacja śmieci.

Czyli tak jak myślałem, że to jedna wielka ściema. Ale kasę żeby nas ukarać to pierwsi będą szukać. Ewentualnie na w środku skaner, który od razu wychwytuje i sam w środku segreguje i sprawdza hahaha
Manowar 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 29, 2018 17:25
Posty: 19
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Maj 09, 2020 1:32    Temat postu: Re: Segregacja śmieci.

tyniek napisał:
Czyli tak jak myślałem, że to jedna wielka ściema. Ale kasę żeby nas ukarać to pierwsi będą szukać. Ewentualnie na w środku skaner, który od razu wychwytuje i sam w środku segreguje i sprawdza hahaha


Idea jest piękna ale kosztowna Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama