portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Złotno - sprawy osiedlowe » Forum » Budżet obywatelski 2019
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budżet obywatelski 2019

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mdziuba 
   

Forumowicz


Wiek: 70
Dołączył: Pią Paź 02, 2015 8:22
Posty: 106
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Wrz 11, 2019 23:51    Temat postu: Budżet obywatelski 2019

Witam.

Mamy nowy budżet obywatelski i trzy projekty dotyczące naszego osiedla i jego bezpośredniej okolicy.

P015ZL Utworzenie przejścia dla pieszych przez ul. Rąbieńską na wysokości ul. Cedry,
P029ZL Bezpieczne przejście dla pieszych na wysokości ul. Traktorowej 13 (przy Mikomedzie)
P171ZL Budowa chodnika wzdłuż ul.Traktorowej.

Zachęcam do głosowania Smile

Przypominam, że w tym roku możemy zagłosować na 5 projektów (bez podziału na dzielnice) - można wybrać 5 projektów z dowolnych dzielnic.

W tym roku mogą głosować też dzieci - wystarczy że dziecko ma numer PESEL.

Pozdrawiam

Michał
mdziuba 
   

Forumowicz


Wiek: 70
Dołączył: Pią Paź 02, 2015 8:22
Posty: 106
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2019 10:57    Temat postu: Re: Budżet obywatelski 2019

Jeśli macie wolny głos lub myślicie o posłaniu swoich dzieci do SP 3 na Harcerzy-zatorowców to zachęcam do głosowania na:

• B340TW Sala gimnastyczna w SP 3.
• B135TW Szatnia szkolna w SP 3 - bezpieczna i nowoczesna.

Z góry dziękuję za każdy głos Razz
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2019 10:34    Temat postu: Re: Budżet obywatelski 2019

Wydaje mi się, że dla mieszkańców naszego osiedla ciekawy może być również ten projekt:

ID: P296ZL; Tytuł EKOpark- pierwszy park ekologiczny w Łodzi I ETAP.
Lok. ul. Cieplarniana - po stronie południowej i północnej.

Nie wiem dokładnie jakiego odcinka ulicy Cieplarnianej to dotyczy, ale jest to jakby nie było nasza okolica.

Ja zgłaszałam także projekty nasadzeń kolejnych drzew wzdłuż Łubinowej między etapem I a II oraz zamontowania progów zwalniających, niestety dostałam odpowiedź odmowną (drzewa-instalacje idą płytko i mogą zostać uszkodzone, progi-nie ma możliwości ulokowania ich na tym odcinku zgodnie z przepisami). Zgłaszałam także propozycję utwardzenia nawierzchni na ulicy Cedry, ale ten projekt również został odrzucony, natomiast w rozmowie telefonicznej pan z Urzędu Miasta przyznał, że droga ta staje się problemem i żeby pisać, pisać i jeszcze raz pisać do UM pisma podkreślające, jak ważne jest jej utwardzenie i zrobienie chodników, latarni itd. Ewentualnie próbować z Budżetu Obywatelskiego małymi kroczkami - na przykład w przyszłym roku zgłosić projekt przygotowania i wykonania kanalizacji deszczowej.
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2019 10:38    Temat postu: Re: Budżet obywatelski 2019

I jeszcze jeden projekt z naszej okolicy, z trasy w stronę Parku Zdrowie:

ID: P202ZM; Osiedle: Zdrowie-Mania, Tytuł: Zielony bulwar nad Bałutką.
Lok. Nieużytki przylegające do rzeki Bałutki pomiędzy ul. Bronową, a ul. Siewną.
Opis
Stworzenie miejsca wypoczynku o charakterze leśno-parkowym wzdłuż wschodniej strony rzeki Bałutki. Wykonanie wygodnej ścieżki po wschodniej stronie rzeki od ulicy Siewnej do mostku na zakręcie ulicy Bronowej.
bdabrowski 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lis 23, 2017 22:07
Posty: 18
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Wrz 15, 2019 19:18    Temat postu: Re: Budżet obywatelski 2019

A w planach była też budowa parkingu przy ulicy cedry. Czyżby projekt nie przeszedł?
mdziuba 
   

Forumowicz


Wiek: 70
Dołączył: Pią Paź 02, 2015 8:22
Posty: 106
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2019 21:49    Temat postu: Re: Budżet obywatelski 2019

Zgłaszaliśmy parking wzdłuż Traktorowej ale UM odrzucił twierdząc, że teren wzdłuż ulicy nie należy do miasta ..
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Wrz 18, 2019 10:30    Temat postu: Re: Budżet obywatelski 2019

Projekt parkingu wzdłuż ul. Cedry uzyskał negatywną ocenę BAM. Działka którą wskazałam jest przeznaczona pod budowę drogi. Obecnie brak możliwości, ale może kiedyś miasto tam coś wybuduje przy okazji budowy ulicy. Nie wskazano kiedy ta budowa miałaby nastąpić. Zachęcam do głosowania na pozostałe projekty dotyczące najbliższej okolicy.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama