portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap II » Forum » Złodzieje na osiedlu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Złodzieje na osiedlu

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2018 16:21    Temat postu: Złodzieje na osiedlu

Chciałabym ostrzec mieszkańców naszego osiedla przed grupą złodziei, którzy na początku września dokonali kradzieży dwóch rowerów ze stojaka w prześwicie przy klatce F. Jeden z nich był mój, właściciel drugiego roweru nie zgłosił się jeszcze.
Na nagraniach monitoringu widać, że złodziei było 3 - dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Ok. 1:35 w nocy w dn. 5.09 jeden z nich przeskoczył płot na wysokości klatki C, otworzył pozostałym, następnie cała grupa weszła do klatki C, wyszła drzwiami na patio, przeszła do stojaka na rowery i wyniosła dwa rowery.
Złodzieje zachowywali się bardzo pewnie, znali dobrze topografię osiedla, byli do tego stopnia bezczelni, że nie bali się patrzeć w kamery i na nagraniu widać dokładnie ich twarze.
Kradzież mojego roweru została zgłoszona na policję.
Niestety nie jest to pierwsza kradzież roweru na naszym osiedlu, podejrzewam, że za poprzednie może być odpowiedzialna ta sama grupa osób. Myślę, że warto byłoby w jakiś sposób opublikować wizerunek złodziei wśród mieszkańców naszego osiedla i prosić żeby zwracać uwagę na takie osoby - żeby nie okazało się, że następnym razem ukradną komuś bezczelnie np. samochód, bo z klatki do hali garażowej wiedzie bardzo prosta i niezabezpieczona droga.
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2018 21:06    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

Nasuwa się pytanie po co nam taka ochrona która powinna mimo wszystko zareagować w takich sytuacjach a dwa fakt jeżeli jest możliwość posiadania nagrania gdzie ewidentnie widać twarze złodziejaszków warto by mailowo rozesłać wśród mieszkańców bo w naszym gronie osobiście myślę że chrzanić to RODO... a może komuś rzucą się łobuzy w oko
Sir_Pudel 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 13, 2016 10:57
Posty: 30
Skąd: ŁdZ

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2018 21:42    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

Dokładnie wizerunek takich osób by się przydał. Pytanie co na to ochrona ?od czego oni są?zaraz będzie tak że ktoś ukradnie rower w biały dzień na ich oczach
bdabrowski 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lis 23, 2017 22:07
Posty: 18
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2018 22:34    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

Skoro weszli do klatki C to musieli znać kod dostępu? Jeżeli każdy ma inny kod dostępu to ciekawe czy są one gdzieś rejestrowane? Jeżeli tak to można by dojść kto udostępnił dla złodziei. Wiem ze to pewnie niemożliwe będzie no ale cóż
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 8:50    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

Czytaj ze zrozumieniem, przeskoczył przez ogrodzenie.
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 9:20    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

Jestem jak najbardziej za tym aby administrator przesłał nam te zdjęcia albo umożliwił obejrzenie nagrań, bo może ktoś by rozpoznał te osoby, wniósł coś do sprawy.

I co ma do tego RODO, to jest monitoring za który sami zapłaciliśmy i możemy go przeglądać ile wlezie, nie bądźmy śmieszni.

Olqa_b bardzo mi przykro z powodu kradzieży, każdemu współczuję, pragnę jednak napomknąć, że sama w tym wątku ujawniasz pewne szczegóły topografii osiedla...:-/

Zróbmy na patio zebranie dla zainteresowanych tematem, porozmawiajmy, działajmy, zamiast tkwić na forum.
tyniek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Gru 27, 2015 21:30
Posty: 94
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 10:16    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

MimiLu czytaj ze zrozumieniem jeszcze raz posta. Weszli przez klatkę C. Albo się drzwi nie zamykają albo znali kod. Z drugiej strony jak by znali kod to by nie musieli skakać. Dzwina sprawa. Monitoring jest również przy wejściu na klatkę schodową. W każdym razie słaba opcja z kradzieżą i współczuje. Ja się zastanawiam co w tym czasie robiła ochrona maja mnóstwo monitorów przed sobą...
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 14:03    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

MimiLu jesteś w ogromnym błędzie co do tego kto może oglądać nagrania z monitoringu ... niestety dziś przekonałem się że aby to zrobić trzeba skontaktować się z administratorem a ten odsyła na policję i dopiero na ich żądanie zabezpieczany jest monitoring także procedura maksymalnie do dupy gdy zwykły mieszkaniec chce zerknąć kto uszkodził bądź właśnie ukradł jego mienie...
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 14:33    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

To może ktoś tu nas wprowadza w błąd. Bo o ile tak jest przy monitoringu miejskim to przy naszym własnym nie powinno tak byc. Jak to sie ma w takim razie do możliwości, ktora rozpatrywana była na zebraniu żeby każdy mógł zerkać na monitoring online? Kwestia do sprawdzenia.
Ewaaaa 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Wto Paź 25, 2016 19:46
Posty: 11
Skąd: ŁódĹş-Nowe Złotno

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 15:19    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

To szkoda było kasy na ten monitoring... moim zdaniem jest to nasze, wspólne, więc jeżeli większość głosowała za monitoringiem, to możemy też mieć do niego dostęp, bo jesteśmy jego właścicielami. Trzeba uregulować kwestie monitoringu w ramach wewnętrznego regulaminu wspólnoty mieszkaniowej.
tyniek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Gru 27, 2015 21:30
Posty: 94
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 16:07    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

Nawet nam ochrona nie potrzebna... a tak na serio czy ktoś z ochrony zabrał głos w tej sprawie? Czy nic nie widziałem, nic nie sluszalem mając monitory przed oczami? Ciekawe jak przeszli przez klatkę C skoro tam trzeba znać albo kod albo mieć klucz do niej...
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 16:45    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

Dokładnie tak jak mówisz Ewa jest to nasze i trzeba wprowadzić do regulaminu.
Przecież jak ktoś ma dom to nie zgłasza policji, że chce zobaczyć nagranie z kamery, którą sobie zamieścił na budynku.
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 16:48    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

RODO stanowi głównie w tym temacie, że nie można upubliczniać np. jakbyśmy chcieli zamieścić taki film na YT.
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 16:52    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

Najważniejsze, że jest tablica na budynku OBIEKT MONITOROWANY wówczas taki delikwent ma informacje, że jego wizerunek jest rejestrowany.
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2018 17:26    Temat postu: Re: Złodzieje na osiedlu

Zgadzam się również z tym by wgląd w monitoring miał każdy mieszkaniec bez pośrednictwa administracji czy innych organów bo na chwile obecna jest brak jakiej kolwiek zgody na zerknięcie w nagrania mimo ewidentnej szkody osób trzecich.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama