portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap II » Forum » Kolizja w hali garażowej
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kolizja w hali garażowej

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kamil.jeziorski 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Lut 07, 2018 9:09
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 15:19    Temat postu: Kolizja w hali garażowej

W przeciągu ostatniego tygodnia (21-27 maja) na parkingu w hali garażowej nieznana osoba doprowadziła do kolizji z moim autem zaparkowanym na miejscu 47. Moje auto od dłuższego czasu nie opuszcza miejsca parkingowego więc do kolizji nie mogło dojść w innym miejscu. Na podłodze wyraźnie widać ślady kół auta sprawcy.

Niestety sprawca nie pozostawił żadnej informacji ani danych kontaktowych.
Sprawa została zgłoszona administracji, wspólnocie i ochronie.
Z użyciem monitoringu ustalenie sprawcy to jedynie kwestia czasu.
Niemniej jednak sprawa będzie musiała zostać zgłoszona na policję gdyż w świetle RODO będzie potrzebna ich interwencja by uzyskać dane osobowe sprawcy.

Zachęcam sprawcę do zgłoszenia się. Wierzę, że sprawę da się załatwić polubownie.
tyniek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Gru 27, 2015 21:30
Posty: 94
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 17:14    Temat postu: Re: Kolizja w hali garażowej

Przykra sprawa niestety Sad Odbiegając od tego czy w taki razie jest już monitoring w hali garażowej?
kamil.jeziorski 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Lut 07, 2018 9:09
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 17:26    Temat postu: Re: Kolizja w hali garażowej

Jest. Doczego może służyć? Dobre pytanie. Administrator obiektu twierdzi, że w świetle RODO działania pozwalające na ustalenie tożsamości sprawcy mogą być podjąć jedynie na wniosek Policji. Ja jako współwłaściciel wglądu nie mam jako, że mogłoby to naruszyć prawo sprawcy do ochrony danych osobowych. Brzmi absurdalnie?
tyniek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Gru 27, 2015 21:30
Posty: 94
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 29, 2018 1:00    Temat postu: Re: Kolizja w hali garażowej

Witamy w Polsce... Czyli co sprawa rusza na policję, a oni przeglądają nagranie czy administrator stwierdzi, ze jednak tego nagrania już nie ma? Chore to jak nie wiem. Oczywiście sprawca się nie przyzna.
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 29, 2018 18:36    Temat postu: Re: Kolizja w hali garażowej

Chyba witamy w UEWink
LokatorkaII 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 03, 2017 18:04
Posty: 12
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Maj 30, 2018 19:51    Temat postu: Re: Kolizja w hali garażowej

Jakiś czas temu został uszkodzony płot przy naszym miejscu parkingowym na zewnątrz i wówczas z pomocą monitoringu bez problemu udało się ustalić sprawcę. Nie wiem jak to teraz wygląda w świetle RODO, ale wówczas temat załatwiony był bardzo sprawnie.
mwalczak 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 24, 2017 8:55
Posty: 44
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Sob Cze 02, 2018 14:35    Temat postu: Re: Kolizja w hali garażowej

Cześć,

udostępnienie danych osobowych a zabezpieczenie nagrania monitoringu to dwie różne sprawy. Policja nie decyduje o tym, czy nagranie może zostać zarchiwizowane na dłuższy czas niż pozwala na to rejestrator, oni wychodzą z wnioskiem o udostępnienie tych nagrań w celu analizy.
Monitoring jest nasz i ma służyć mieszkańcom i mam nadzieję, że tak jak we wcześniejszych sytuacjach tak i w tej będziemy w stanie namierzyć sprawcę.
RODO dosyć mocno namieszało i jest mnóstwo absurdalnych przepisów ale niestety musimy działać zgodnie z prawem.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama