portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap II » Forum » Nasadzenia
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nasadzenia

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ZlotyLokator 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lut 02, 2017 12:34
Posty: 16
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Maj 13, 2018 15:35    Temat postu: Nasadzenia

Witam,
Czy juz wiadomo cos w sprawie nasadzen na terenie naszego bloku? Przyznam szczerze, ze czas ozekiwania na glosowanie a tym samym podjecie dzialan w tej sprawie to jakas porazka. Ktos chce cos dla mas wykonac a my to 'olewamy'. Czy ktos z zarzadu nie moze sie przejsc po mieszkaniach i spisac glosy skoro obywatele nie sa ich wstanie sami oddac? Trzeba dzialac. Pierwszy etap juz od jesieni sie cieszy dzrzewkami a my jak zawsze daleko w tyle... P.S. Moze warto tez zmienic firme, ktora zajmuje sie rozliczeniami...Dla mnie ta firma to istne nieporozumienie...
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Nie Maj 13, 2018 15:41    Temat postu: Re: Nasadzenia

Dla mnie porażką jest firma sprzątająca korytarz na piętrze nie był sprzątany od początku maja ! Zgłaszałem już nie pierwszy raz, po zgłoszeniu zazwyczaj następnego dnia jest już podłoga umyta i tak prze jakiś tydzień dwa no może trzy po czym sytuacja się powtarza....
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Maj 14, 2018 9:05    Temat postu: Re: Nasadzenia

ZlotyLokator napisał:
Witam,
Czy juz wiadomo cos w sprawie nasadzen na terenie naszego bloku? Przyznam szczerze, ze czas ozekiwania na glosowanie a tym samym podjecie dzialan w tej sprawie to jakas porazka. Ktos chce cos dla mas wykonac a my to 'olewamy'. Czy ktos z zarzadu nie moze sie przejsc po mieszkaniach i spisac glosy skoro obywatele nie sa ich wstanie sami oddac? Trzeba dzialac. Pierwszy etap juz od jesieni sie cieszy dzrzewkami a my jak zawsze daleko w tyle... P.S. Moze warto tez zmienic firme, ktora zajmuje sie rozliczeniami...Dla mnie ta firma to istne nieporozumienie...


Pisząc w lutym do ProgresLine i dopytując się kilkukrotnie o wyniki głosowania prosiłam o usprawnienie jego przebiegu i wspominałam, że jeśli internetowo idzie to tak wolno, może trzeba po prostu wysyłać przypominające maile, a potem przejść się po mieszkaniach i głosy zebrać - deklarowałam jednocześnie, że mogę pomóc w takim zbieraniu. Nie dostałam odpowiedzi. Nasz zarząd również nie jest zainteresowany zakończeniem głosowania, bo tak jak przy okazji innych ustaw zbierał osobiście podpisy w ekspresowym tempie, tak tu głosowanie trwa już pół roku.

Możemy naszej dużej wspólnocie tylko pogratulować, podglądać Etap I i cieszyć, że są na szczęście jeszcze inni mieszkańcy tego osiedla dbający o jego wygląd i estetykę.
ZlotyLokator 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lut 02, 2017 12:34
Posty: 16
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 8:46    Temat postu: Re: Nasadzenia

olqa_b napisał:
ZlotyLokator napisał:
Witam,
Czy juz wiadomo cos w sprawie nasadzen na terenie naszego bloku? Przyznam szczerze, ze czas ozekiwania na glosowanie a tym samym podjecie dzialan w tej sprawie to jakas porazka. Ktos chce cos dla mas wykonac a my to 'olewamy'. Czy ktos z zarzadu nie moze sie przejsc po mieszkaniach i spisac glosy skoro obywatele nie sa ich wstanie sami oddac? Trzeba dzialac. Pierwszy etap juz od jesieni sie cieszy dzrzewkami a my jak zawsze daleko w tyle... P.S. Moze warto tez zmienic firme, ktora zajmuje sie rozliczeniami...Dla mnie ta firma to istne nieporozumienie...


Pisząc w lutym do ProgresLine i dopytując się kilkukrotnie o wyniki głosowania prosiłam o usprawnienie jego przebiegu i wspominałam, że jeśli internetowo idzie to tak wolno, może trzeba po prostu wysyłać przypominające maile, a potem przejść się po mieszkaniach i głosy zebrać - deklarowałam jednocześnie, że mogę pomóc w takim zbieraniu. Nie dostałam odpowiedzi. Nasz zarząd również nie jest zainteresowany zakończeniem głosowania, bo tak jak przy okazji innych ustaw zbierał osobiście podpisy w ekspresowym tempie, tak tu głosowanie trwa już pół roku.

Możemy naszej dużej wspólnocie tylko pogratulować, podglądać Etap I i cieszyć, że są na szczęście jeszcze inni mieszkańcy tego osiedla dbający o jego wygląd i estetykę.





Ale premie by chcieli...( jedna z ustaw do przegłosowania, która mnie rozbawiła ) z naszych ciężko zarobionych pieniedzy. Pytam się za co? Totalna ignorancja. O progress line juz nie wspomnę...
mwalczak 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 24, 2017 8:55
Posty: 44
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 21:06    Temat postu: Re: Nasadzenia

Witam,

zamiast pisać bzdury szanowni uczestnicy tej przemiłej pogawędki trzeba było pojawić się na zebraniu wspólnoty na którym tematy firmy sprzątającej oraz nasadzeń zostały poruszone i omówione. Nikt z obecnych na zebraniu mieszkańców nie miał zastrzeżeń co do działań jakie wtedy zaproponowaliśmy.

Powtórzę się po raz kolejny - zapraszam do czynnego uczestnictwa w zarządzie wspólnoty. To nie polityka i nikt tu się stołka nie trzyma na siłę, tym bardziej, że jeden się ostatnio zwolnił...
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Śro Maj 16, 2018 19:45    Temat postu: Re: Nasadzenia

mwalczak napisał:
Witam,

zamiast pisać bzdury szanowni uczestnicy tej przemiłej pogawędki trzeba było pojawić się na zebraniu wspólnoty na którym tematy firmy sprzątającej oraz nasadzeń zostały poruszone i omówione. Nikt z obecnych na zebraniu mieszkańców nie miał zastrzeżeń co do działań jakie wtedy zaproponowaliśmy.

Powtórzę się po raz kolejny - zapraszam do czynnego uczestnictwa w zarządzie wspólnoty. To nie polityka i nikt tu się stołka nie trzyma na siłę, tym bardziej, że jeden się ostatnio zwolnił...

Jestem jal najbardziej za uczestnictwem w zebraniach jednak nie zawsze każdy ma możliwość wzięcia w nim udziału dlatego fajnym byłoby po takim zebraniu wysłać maila do wszystkich o skróconym przebiegu zebrania zawsze byłoby to coś a nóż w drodze mailowej ktoś również mógłby wyrazić swoje zdanie Smile
mwalczak 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 24, 2017 8:55
Posty: 44
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 13:45    Temat postu: Re: Nasadzenia

Sądząc po frekwencji to data zebrania okazała się być chyba najgorszą z możliwych Wink

Zrobimy jakieś dodatkowe spotkanie na terenie osiedla a może też przed piknikiem uda się kilka słów powiedzieć Smile
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Maj 21, 2018 13:57    Temat postu: Re: Nasadzenia

Nie twierdzę, że temat nasadzeń nie był poruszony na spotkaniu wspólnoty - doskonale wiem, że był, bo poruszał go m.in. mój mąż. Upieram się jednak, że nie zostały zaproponowane, ani podjęte żadne działania mające na celu zakończenie tej sprawy. Mwalczak - proszę popraw mnie jeśli się mylę.
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 29, 2018 18:41    Temat postu: Re: Nasadzenia

Pytanie, nie tak ważne żeby zakładać nowy wątek dlatego tu, czy ktoś wie dlaczego został przekopany ten środkowy trawnik na patio?
mwalczak 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 24, 2017 8:55
Posty: 44
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Sob Cze 02, 2018 14:17    Temat postu: Re: Nasadzenia

Cześć,

na spotkaniu rozmawialiśmy o nasadzeniach i powiedzieliśmy, że je zrobimy we własnym zakresie i z głową. To, że deweloper miał parcie bo ma zobowiązania względem UM to nie znaczy, że mamy się godzić na posadzenie na naszym terenie lasu. Czy na prawdę uważacie, że te kasztanowce, które są posadzone przy wejściu do etapu pierwszego są takie piękne? Na razie są to brzydkie kikuty i zanim te drzewa będą ładne to minie kilka lat a za kolejne kilka byłby tylko z nimi problem bo będą coraz większe i miałoby być ich u nas 9szt w jednym narożniku plus kilkanaście klonów i mnóstwo tui. Deweloper ma to gdzieś bo dla nich jest wygodniej kupić kilka drzew o najwyższej wartości nasadzeniowej niż kilkanaście innych mniejszych, tylko później to mieszkańcy będą mieli problem a nie PD. Kasztanowce niech rosną w parku, my sobie posadzimy trochę iglaków, żeby w zimę również było zielono i kilka drzew ozdobnych jak np te przy etapie pierwszym na wprost naszego wejścia głównego czyli robinia akacjowa, która przez dewelopera nie była uwzględniona na naszym terenie...

Nie zachowujmy się jak ten przysłowiowy Janusz na promocji w markecie - jak dają za darmo to biorę ile udźwignę a to czy będę tego potrzebował to się zastanowię później...

Ale zanim to wszystko zrobimy to musimy wyprostować sprawę z firmą sprzątającą bo pomijając samo nie najlepsze sprzątanie to opieka nad naszą zielenią sięgnęła dna.

Wykopki na patio to próba naprawy/ dodania warstwy filtracyjnej przez dewelopera, której nie ma wzdłuż chodników na całym patio co powoduje zastoiny wody po deszczach na trawnikach. Dlaczego próbowali naprawiać tylko w tym jednym miejscu to jak na razie jest słodką tajemnicą firmy PD.
mikiblue 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Sty 19, 2018 19:01
Posty: 5
Skąd: łódź

PostWysłany: Pon Cze 04, 2018 23:00    Temat postu: Re: Nasadzenia

To jest Pana prywatne zdanie. Decyzje podejmuje wspólnota. Niestety obecnie nie jesteśmy w stanie przegłosować ustawy - tyle czasu - czemu? Wiedzą kolejno mieszkańcy.
Zielenią się nie gardzi. Panu nie odpowiadają zaproponowane nasadzenia, innym mogą pasować.
Każdy ma prawo do własnych poglądów.
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 05, 2018 11:36    Temat postu: Re: Nasadzenia

A czy tajemnicą PD jest też to czy w tym przekopanym miejscu posieją trawę czy już zostanie taki krajobraz po bitwie. W ogóle ten centralny trawnik to obraz nędzy i rozpaczySad
mwalczak 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 24, 2017 8:55
Posty: 44
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Wto Cze 05, 2018 22:47    Temat postu: Re: Nasadzenia

Wychodzi na to, że nie jest to tylko moje zdanie. Przecież nikt nikomu nie zabraniał głosować. Informację o uchwale przesłał do mieszkańców administrator, zarząd, deweloper oraz PD rozwiesiło informację w windach. Tutaj na forum też kilka razy temat był poruszany... No ale tak czy siak, wszystkim się nie dogodzi.

MimiLu - trawa została posiana... Smile tylko w takim piachu to ciężko żeby coś wyrosło. Całą zieleń doprowadzimy do porządku i moja w tym głowa Wink (oczywiście w granicach dostępnych środków finansowych), ale na chwilę obecną czekamy na działania dewelopera w kwestii zgłoszonych różnego rodzaju reklamacji i to nam w głównej mierze blokuje działania. Niestety jeszcze musimy uzbroić się w cierpliwość.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama