portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Ogłoszenia » Forum » [NETIA] internet, TV, telefon
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

[NETIA] internet, TV, telefon

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
NETIA_przedstawiciel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Mar 10, 2018 9:59
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 10:03    Temat postu: [NETIA] internet, TV, telefon

Drodzy Mieszkańcy,

w Państwa budynku dostępna jest technologia światłowodowa, dostarczona przez firmę Netia. Dzięki dostępowi do tej sieci otrzymają Państwo możliwość skorzystania z:

- ultraszybkiego internetu z prędkością nawet 900 Mb/s,
- stabilnego i bezawaryjnego łącza, dającego m.in. szybkie pobieranie plików,
bezproblemowe korzystanie z serwisów wideo czy granie w gry online bez niepotrzebnych opóźnień,
- cyfrowej telewizji z 209 kanałami (w tym 117 HD),
- nowoczesnej nagrywarki TV, która pozwala na nagrywanie wybranych programów bez ograniczeń,
- możliwość cofania kanałów do 2 godzin wstecz w dowolnym momencie,
- oglądanie wybranych programów nawet sprzed 7 dni,
- pełna oferta sportowa, obejmująca wszystkie najważniejsze i najlepsze kanały w Polsce (Eleven Sports, Polsat Sport, nSport+).

Oferta Netii to przede wszystkim elastyczna oferta telewizji - klient sam wybiera pakiety tematyczne, których jest aż 20. Zdecydowanie zmniejsza to niedogodność płacenia za kanały których się nie ogląda.

Dopełnieniem jest bardzo dobrej jakości sprzęt za który klient nie ponosi dodatkowych kosztów:
- dekoder obsługuje DLNA - można strumieniować pliki multimedialne z komputera bądź NAS'a;
- dekoder (poza standardowym pilotem) można obsługiwać również poprzez aplikację na smartfony (iOS, Android);
- router WiFi wyposażony jest w dwa porty USB - można podłączyć dysk bądź pendrive i udostępnić pliki dla wszystkich urządzeń multimedialnych w domu.

W przeciwieństwie do urządzeń konkurencji - w Netii, klient ma dostęp do GUI urządzenia. Daje to dodatkowe możliwości dostosowania sprzętu do własnych potrzeb.

W razie pytań, co do aktualnej oferty, szczegółów technicznych przyłącza / urządzeń, czy jakichkolwiek innych, zapraszam do kontaktu - tutaj, poprzez PW lub telefon.

Zostałem przydzielony bezpośrednio do obsługi osiedla Nowe Złotno, jeśli chcieliby Państwo się spotkać w celu omówienia oferty - proszę o telefon, w celu uzgodnienia dogodnego terminu.

Pozdrawiam serdecznie,
E.Sowa / Netia S.A.
tel. 887 874 004
matraf 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Sty 30, 2016 17:50
Posty: 74
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 10:31    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

Dzień dobry,

Fajnie, że napisała pani na forum, może teraz nie będziecie zaśmiecać skrzynek pocztowych ulotkami.

Pozdrawiam.
tyniek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Gru 27, 2015 21:30
Posty: 94
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 13:22    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

Matraf niestety z nimi ciężko się dogadać. Nie raz dzwoniło się do nich i prosiło o nie spamowanie skrzyni pocztowej ale bez skutku.
NETIA_przedstawiciel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Mar 10, 2018 9:59
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 15:11    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

Cóż mogę rzec... "życie".

1) Panowie, zakładam, że też czasem robicie rzeczy, które innym nie do końca się podobają, ale robicie to, bo jeśli nawet na tym nie zarabiacie, to zwyczajnie poprawia samopoczucie.

2) Nie szufladkujcie ludzi, odpowiadam za siebie, nie za kolegów. Osobiście, na osiedlu Nowe Złotno zostawiłem 2 (słownie: dwa) razy ulotkę w odstępie 3 miesięcy. Jeśli ktoś twierdzi, że to zaśmiecanie, to musi mieć ciężkie życie i codzienną frustrację po otworzeniu skrzynki pocztowej (spam marketów, drzwi i okien, rolet, masaży, pizzerii etc). - Tak, też mieszkam w bloku. Smile

PS. Nie jestem kobietą, więc jeśli komuś to ma pomóc, przyjmę na klatę wszelkie żale i pretensje - również za kolegów.

Pozdrawiam
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 15:58    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

Jeżeli chodzi o reklamy w skrzynkach na "Nowym Złotnie" to jeżeli jakieś są to jedynie z Netii Smile
NETIA_przedstawiciel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Mar 10, 2018 9:59
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 16:09    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

To tylko pozazdrościć. Wink
_________________
Świata nie zmienisz, ale operatora - możesz! Smile
NETIA S.A. || internet + TV + telefon || tel. 887-874-004
jacek1981 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Nie Mar 15, 2015 22:52
Posty: 24
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Mar 25, 2018 21:54    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

A mnie nie interesuje tak bardzo ilość reklam, najwyżej zasilą śmietnik.

Bardziej interesuje mnie:

1. Na jakim poziomie jest dostępność usługi?
2. Jak jest maksymalny czas niedostępności?
3. Czy Wasze "super urządzenie z dostępnym GUI" mogę zamienić na własny router i czy będzie w stanie wykorzystać pełne łącze?
4. Czy macie w ofercie Stałe publiczne IP?
5. Czy macie łącza symetryczne? Jeśli tak to w jakiej cenie?
NETIA_przedstawiciel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Mar 10, 2018 9:59
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 21:34    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

1) W przypadku osiedla Nowe Złotno maksymalna prędkość to 100Mbps, zatem przepraszam za wprowadzenie w błąd pierwszym postem.
2) Awaria w przypadku klienta indywidualnego usuwana jest w przeciągu 24h, a w przypadku firm w przeciągu 6h. Jednak w zdecydowanej większości, problem jest rozwiązywany od razu. Reszta to uszkodzony kabel, gniazdko, bądź urządzenie dostępowe, gdzie technik musi podjechać do klienta.
3) Naturalnie, może Pan.
4) Tak, koszt to 10zł/m-c.
5) Ceny za internet symetryczny przesłałem na PW.

_________________
Świata nie zmienisz, ale operatora - możesz! Smile
NETIA S.A. || internet + TV + telefon || tel. 887-874-004
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 10:40    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

Router netii to akurat totalne dno... nie jest w stanie przekazać sygnału z przedpokoju do drugiego pokoju plus to że często zrywa połączenie bądź się zawiesza. Ostatnio często też mam przerwy wieczorne w dostępie do internetu a o ile uda dodzwonić się na infolinię bo i to wcale nie jest łatwe rozkładają ręce bądź idzie zgłoszenie ktore rozpatrywane jest 24h takze mija sie z celem bo rano zazwyczaj jest okej.. także ja ze swojej strony czekam na koniec umowy i kończę współpracę Smile
NETIA_przedstawiciel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Mar 10, 2018 9:59
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 17:33    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

Wypadałoby sprawdzić sam router. - Tego bym oczekiwał po kontakcie z infolinią techniczną. Na podkładkę kilka zrzutów ekranu. Jeśli po wymianie/ponownej konfiguracji urządzenia dalej to samo - kilka zgłoszeń z tym samym problemem i rozwiązałbym umowę bez kary. Śmiem sądzić, że wcale to tak nie wygląda jak Pan opisuje. Czasem jest to zwyczajnie problem ze sprzętem klienta. Głupi sterownik karty sieciowej, też potrafi nabruździć.

Oczywiście, łatwiej powiedzieć że dno, niż zainteresować się tematem i rozwiązać problem ze swoim sprzętem, tudzież dochodzić swoich praw prawidłowo działającej usługi. Wink

To nie sieć dzierżawiona po starej TPSA, tylko sieć własna Netii - musi działać. Nie twierdzę że jest bezawaryjna, wiadomo - wszystko może się zdarzyć, ale cykliczne braki sygnału? Nie wierzę. Też korzystam, w dodatku w starszej technologii niż na Państwa osiedlu. Przez ostatnie trzy lata internetu nie miałem 1 raz przez 4h (słynny pożar mostu w Warszawie i popalone światłowody).

Zachęcam do zainteresowania się tematem, bo za chwilę zmieni Pan operatora i bardzo możliwe, że będzie to samo... lub gorzej. Smile

_________________
Świata nie zmienisz, ale operatora - możesz! Smile
NETIA S.A. || internet + TV + telefon || tel. 887-874-004
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 18:21    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

Jasne nie zaprzeczam, wszystkiemu temu co Pan napisał ale już miałem sytuację gdzie usprawiedliwia się słabe połączenie wifi różnymi innymi odbiornikami bezprzewodowymi itp i słyszałem "proszę sprawdzić bezpośrednio z gniazdka na kallblu" i fakt działało wszystko lepiej także największe ale mam po prostu do samego routera który działa w jednym paśmie co jak na te czasy już nie powinno być takim standardem
NETIA_przedstawiciel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Sob Mar 10, 2018 9:59
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 9:57    Temat postu: Re: [NETIA] internet, TV, telefon

MateuszLDZ napisał:
największe ale mam po prostu do samego routera który działa w jednym paśmie co jak na te czasy już nie powinno być takim standardem

Zgadza się, NetiaSpot działa na jednym paśmie 2,4GHz, ale biorąc internet 20, 50 czy 100Mbps, za niewielką opłatę miesięczną, czego Pan oczekuje? Asusa AC3200?

Nie twierdzę, że wspomniany NetiaSpot jest technologiczną perełką wśród urządzeń tego typu, ale napewno sprawdzi się lepiej niż niejeden tp-link z lidla za 100zł.
Operator dostarcza urządzenie, które ma obsłużyć przede wszystkim łącze o przepustowości, na jakie klient się decyduje. Przy prędkościach do 100Mbps dostarczanie urządzenia dwupasmowego jest zwyczajnie nieopłacalne. Posiadamy urządzenia dual band (2,4 i 5GHz), ale zarezerwowane są one dla prędkości 300 lub 900Mbps.

Inna sprawa, to fakt, że większość klientów i tak nie posiada kompatybilnego sprzętu, aby połączyć się na paśmie 5GHz. A... "nie będą przecież wymieniać telefonów, czy kupować nowej karty sieciowej do komputera" - i ostatecznie te 300Mbps leci po kablu. - Na szczęście większość komputerów posiada już gigabitową kartę sieciową. Wink

_________________
Świata nie zmienisz, ale operatora - możesz! Smile
NETIA S.A. || internet + TV + telefon || tel. 887-874-004
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama