portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Złotno - sprawy osiedlowe » Forum » Budżet Obywatelski
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budżet Obywatelski

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 17:04    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

To ja, tak jak deklarowałam, postaram się zająć progami zwalniającymi. Marg.o - napisałam do Ciebie prywatną wiadomość, bo masz doświadczenie w tej sprawie Smile, dotarła do Ciebie?
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 17:10    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Dotarła, właśnie odpisałam. A propos chodnika, to byłoby zadanie ponadosiedlowe bo obejmuje dwa osiedla.
PSzell 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sty 31, 2018 16:36
Posty: 8
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 18:38    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Też myślę, że lepiej podzielić to na dwa lub nawet trzy wnioski. Wiadomo, ze nie wszystko musi wygrać w tym roku, jak się nie uda trzeba będzie wrócić do tematu przy kolejnej edycji BO.

1. Zamontowanie progów na ulicy Łubinowej
2. Położenie chodnika wzdłuż ul. Traktorowej 18, wraz z dojściem to przystanku MPK.

Trzeba się zastanowić czy tu dopisać kilka miejsc parkingowych przy okazji ewentualnej budowy chodnika, czy złożyć kolejny wniosek o parking wzdłuż ul. Traktorowej (po naszej stronie), czy np. koło stacji.
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 19:51    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Wzdłuż Traktorowej 18 jest chodnik, więc miasto nie wybuduje nowego. Tylko trzeba go doprowadzić do porządku po budowie. Może zarząd wystąpi do Zarządu Dróg i Transportu o zobowiązanie developera do naprawienia szkód.
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 22, 2018 16:19    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

I jak, zgłasza ktoś budowę parkingu wzdłuż Traktorowej np. przed 2 lub trzecim etapem? Czy tylko będzie narzekanie przez kolejny rok? Przed pierwszym jest najmniej miejsca.
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Mar 10, 2018 14:13    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Termin składania wniosków do BO wydłużony o 2 tygodnie - do 26.03.2018!

Ja, tak jak wcześniej deklarowałam, przygotowałam wniosek o zamontowanie progów zwalniających na ulicy Łubinowej. Dodałam jeszcze zwiększenie ilości koszy na śmieci plus naprawę latarni na odcinku bliżej ul. Cedry (od roku wystają tam gołe przewody, zgłosiłam to do ZDiT i czekam jeszcze na odpowiedź czy i kiedy wykonają naprawę, jeśli zadeklarują że to naprawią, usunę ten punkt z wniosku).

Swoją drogą od dawna zastanawia mnie dlaczego na dużym osiedlu z ponad 300 mieszkaniami nikogo nie razi wyrwana rok temu latarnia.. Confused

Czy ktoś przygotował/przygotowuje jeszcze jakiś wniosek do BO dla naszego osiedla?
mwalczak 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 24, 2017 8:55
Posty: 44
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 23:12    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Cześć,

projekt parkingu wzdłuż ul. Traktorowej został odrzucony. Okazało się, że teren jest prywatny a jednym z właścicieli jest firma posiadająca siedzibę we Wrocławiu... Smile

P.S.
w sumie to już nieistotne ale wiem, że część osób miała obawy, gdzie te miejsca miały by być - otóż plan był aby były przy samej drodze.
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 23:22    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

O kurczę, a widziałam dziś ten projekt na stronie BO.. i został odrzucony? To jakmiasto ma w przyszłości rozbudowywać Traktorowa jeśli to teren PD? I jak przeszedł wniosek z zeszłego roku dot. sadzenia tam roślin i budowy chodnika?

Ja złożyłam projekt tych progów i koszy na śmieci na Lubinowej, miejmy nadzieje ze z nim nie będzie problemow.
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Mar 28, 2018 8:28    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Częściowo teren jest miejski, więc częściowo chyba byłoby to możliwe. Może projekt opiewał na zbyt dużą ilość miejsc?
Jeśli chodzi o projekt nasadzeń i chodnika to UMŁ właśnie ogłosił przetarg na jego wykonanie. Otwarcie ofert 7 maja, a termin realizacji do bodajże 16 listopada. Pozdrawiam sąsiadów.
mwalczak 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 24, 2017 8:55
Posty: 44
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Śro Mar 28, 2018 21:27    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Wszystkie wnioski poprawnie wypełnione przyjmują a później weryfikują. Chodnik przeszedł bo będzie zrobiony na terenie należącym do miasta i ten człowiek z którym rozmawiałem potwierdził, że wszystko jest ok i rusza przetarg. Co do nasadzeń to nie potrafił mi potwierdzić. Z parkingiem nie chodziło o zbyt dużą ilość miejsc bo wtedy by zaproponowali żeby zrobić mniej (tyle ile można), mówił nawet, że próbowali znaleźć miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie żeby można było projekt wykonać ale np przesunąć ale niestety nie ma możliwości...
PSzell 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sty 31, 2018 16:36
Posty: 8
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 9:29    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Skąd jest informacja, że wniosek o parking został odrzucony?
Na stronie BO cały czas są oba wnioski dotyczące Naszego osiedla.

P0108ZL - Parking wzdłuż ul. Traktorowej.
P0169ZL - Uporządkujmy ul. Łubinową!

A może ten parking dałoby radę przesunąć na róg Rąbińskiej i Cedry (na Rąbińskiej) tam też widać dużo parkujących aut.
PSzell 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sty 31, 2018 16:36
Posty: 8
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 9:46    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Według mapy na stronie BO są dwie działki na Cedry

P1-71/5 – przy Rąbieńskiej
P1-63/6 – na końcu Łubinowej

To może trzeba rozważyć te dwie lokalizacje?
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 30, 2018 12:30    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

mwalczak napisał:
Wszystkie wnioski poprawnie wypełnione przyjmują a później weryfikują. Chodnik przeszedł bo będzie zrobiony na terenie należącym do miasta i ten człowiek z którym rozmawiałem potwierdził, że wszystko jest ok i rusza przetarg. Co do nasadzeń to nie potrafił mi potwierdzić. Z parkingiem nie chodziło o zbyt dużą ilość miejsc bo wtedy by zaproponowali żeby zrobić mniej (tyle ile można), mówił nawet, że próbowali znaleźć miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie żeby można było projekt wykonać ale np przesunąć ale niestety nie ma możliwości...


Faktycznie są dwie wolne działki miejskie, przy których być może można byłoby taki parking zrobić. Szczególnie teren przy Cedry (P1-63/6) - dla naszego osiedla (mającego w perspektywie kolejne bloki właśnie z tej strony) to byłaby idealna lokalizacja. Działka jest spora - 2800 m2. Orientujesz się może, czy byłaby szansa na przeniesienie projektu parkingów właśnie na ten teren? Bo w przeciwnym wypadku będziemy czekać kolejny rok Sad

Zresztą za tą działką jest kolejny ogromny teren należący do miasta.. Jakby złożyć kiedyś projekt założenia tam np. parku? Wink
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 30, 2018 18:00    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Park... przewspaniały pomysł. Jestem 200% za!
budzik11 
   

Początkujacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Sty 17, 2018 18:45
Posty: 5
Skąd: Łdz

PostWysłany: Sob Mar 31, 2018 0:43    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

marg.o napisał:
Park... przewspaniały pomysł. Jestem 200% za!


Chciałbym tylko przypomnieć, że kilka kroków dalej mamy największy park w Łodzi więc
Jednak sklanial bym się w kierunku zrobienia kilka miejsc parkingowych, które sa nam potrzebne jak tlen.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama