portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Złotno - sprawy osiedlowe » Forum » Budżet Obywatelski
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budżet Obywatelski

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 13:48    Temat postu: Budżet Obywatelski

Od 12.02.2018 r. można składać wnioski do budżetu obywatelskiego w Łodzi na rok 2018/2019. Można pomyśleć o parkingu wzdłuż ul. Traktorowej.
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 17:40    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

A także o chodniku wzdłuż Traktorowej po naszej stronie aż do bloków. Kto chętny?
k.marcin 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Gru 07, 2017 22:47
Posty: 16
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 17:56    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Jestem za! Bardzo dobry pomysł! Warto także pomyśleć o nowych nasadzeniach wzdłuż III etapu (w ostatnim BO chyba taki projekt obejmował pierwsze dwa etapy).
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 7:23    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Bardzo dobry pomysł z tym parkingiem przy Traktorowej, nasadzenia też zawsze brzmią dobrze.
Ja z kolei zastanawiałam się nad tym, czy nie przydałoby się zamontować progów zwalniających na naszych uliczkach, a przede wszystkim na Łubinowej. Nagminne jest przekraczanie przez kierowców ograniczeń prędkości, potrafią się nieźle rozpędzić, i dotyczy to zarówno mieszkańców, jak i ludzi, którzy jedynie przejeżdżają tędy w drodze z ul. Cedry na Traktorową (i odwrotnie - sporo aut dostawczych skraca sobie tu drogę). Jest to spore zagrożenie dla dzieci, sprawia dużo hałasu, niestety zdarzyły się też już rozjechane zwierzęta (ciekawe jak to możliwe na ulicy gdzie jest ograniczenie do 20 km/h?). Co sądzicie?
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 8:28    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Super pomysł z tymi progami zwalniającymi. Najlepiej i na ul. Łubinowej i na naszych uliczkach też.
Burdek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Wrz 25, 2014 18:56
Posty: 66
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 8:46    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Na Łubinowej jest niestety 50km/h nie 20. Jest to droga miasta więc sami nie możemy zamontować progów.
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 11:11    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Zawsze można wystąpić do Zarządu Dróg i Transportu z pismem, że z uwagi na względy bezpieczeństwa wskazane jest zamontowanie na ul. Łubinowej progów zwalniających. Myślę, że się przychylą do prośby mieszkańców.
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 12:15    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

To znaczy chodzi Wam o to, ze w BO mozemy wnioskować o progi tylko na naszych osiedlowych uliczkach, ale na Lubinowej nie, bo należy do miasta?

Możemy zacząć od projektu do BO (postaram się taki przygotować, uwzględnieniem zarówno Lubinowej jak i osiedlowych uliczek), a jeśli ze względów formalnych odpadnie (co pewnie będzie wiadomo kolo wakacji), to wtedy napiszę wniosek do ZDiT. Tylko z tego co już się wcześniej orientowałam, taki wniosek dobrze jest umotywować podpisami mieszkańców Smile

Jakby ktoś miał już doświadczenie w konstruowaniu wniosku do BO, to chętnie skorzystam z pomocy, bo dla mnie to pierwszy raz Smile
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 12:24    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Na osiedlowych uliczkach progów nie można zgłosić, bo nie należą do miasta. To mogą zrobić właściciele tych dróg, czyli poszczególne wspólnoty. Natomiast można wnioskować do BO o progi na Łubinowej, bo należy do miasta.
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 12:28    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Właśnie zadzwoniłam do UMŁ, by się dopytać. Mianowicie Budżet Obywatelski dotyczy tylko terenów gminy. Czyli może składać wniosek o progi spowalniające jedynie na ul. Łubinowej, bo to droga gminna. Na naszych uliczkach wewnętrznych musimy sobie sami z własnych pieniążków zamontować progi.
PSzell 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sty 31, 2018 16:36
Posty: 8
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 16:47    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Bardzo dobry pomysł!

Poprzedni BO, który zajął drugie miejsce było "Położenia chodnika wzdłuż ul. Traktorowej 20, zasadzenia drzew wzdłuż ul. Traktorowej oraz Łubinowej".
Myślę, że warto to kontynuować i w tym roku złożyć wniosek do BO o to samo tylko wzdłuż Etapu III tj. Traktorowej 18 wraz z dojściem to przystanku MPK.

Można pomyśleć także o parkingu wzdłuż ul. Traktorowej (po naszej stronie).

Może zamiast montować progi na każdej uliczce naszego osiedla, wystarczy na wjeździe postawić już słynny znak D-40.
olqa_b 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 05, 2014 19:36
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 18:26    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Skorpion2012 napisał:
Właśnie zadzwoniłam do UMŁ, by się dopytać. Mianowicie Budżet Obywatelski dotyczy tylko terenów gminy. Czyli może składać wniosek o progi spowalniające jedynie na ul. Łubinowej, bo to droga gminna. Na naszych uliczkach wewnętrznych musimy sobie sami z własnych pieniążków zamontować progi.


Super, dzięki za pomoc. Wobec tego postaram się przygotować wniosek do BO z prośbą o zamontowanie progów na ulicy Łubinowej. Temat progów na uliczkach wewnętrznych możemy poruszyć na spotkaniach wspólnot (choć nasz Zarząd-Etap II-nie odpowiedział mi jeszcze na ten pomysł mimo wysłanego jakiś czas temu maila z propozycją).

Co do znaków drogowych, pewnie nie zaszkodzi je postawić, ale niestety jeśli mam być szczera, wątpię w skuteczność takiego działania. W końcu nawet na uliczkach wewnętrznych obowiązuje niby ograniczenie do 20 km/h, a mało kto tego przestrzega.
aa_III 
   

Nowy na forum


Wiek: 37
Dołączył: Pią Lut 16, 2018 12:09
Posty: 4
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 13:20    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Świetne pomysły !!
Parking, chodnik, nasadzenia, progi zwalniające - wszystko to potrzebne Smile
Burdek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Wrz 25, 2014 18:56
Posty: 66
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 16:06    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Pytanie do marg.o
Lepiej jeśli wszystko będzie na jednym wniosku czy może lepiej jak osobno parking osobno nasadzenia, chodniki, progi i co tam jeszcze..? Jaką przyjąć strategię?łatwiej wygrać jednym dużym i drogim wnioskiem czy dwoma tańszym? Przy założeniu, że ilość głosujących byłaby taka sama.
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 16:55    Temat postu: Re: Budżet Obywatelski

Lepiej podzielić. Drogi projekt łatwo może się nie zmieścić w puli środków dla osiedla. A np. chodnik i parking to drogie inwestycje.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama