portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap II » Forum » Parking podziemny- mam, potrzebuje
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Parking podziemny- mam, potrzebuje

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ukazuyr 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Sty 14, 2016 9:44
Posty: 8
Skąd: Lodz

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 23:46    Temat postu: Parking podziemny- mam, potrzebuje

Witam,
chciałbym zacząć trochę inny wątek - milszy od tego o podobnym tytule.
Bez wątpienia wielu z nas posiadających jedno lub więcej miejsc spędza weekendy i święta na wyjeździe, a część zostaje.

Proponuje wpisywać tutaj zapotrzebowanie na miejsce/a na dany weekend lub święto i wymieniać się numerami i miejscami, gdy ktoś wyjeżdża na dłużej - chyba szkoda ryzykować mandatu lub blokady dla gości na około bloku.
Jakby to miało wg. mnie przebiegać - wyjeżdżam przykładowo 16.12 około 11 i wracam 17.12 około 17. Ktoś inny przyjmuje gości w sobotę o 18 - umawiamy się, wymieniamy numerami w razie nagłych wypadków i szybszego powrotu. W tym czasie goście w sobotę od 18 do godziny 1-2 parkują bezpiecznie na moim wolnym miejscu.


W związku z potrzeba posiadania pilota zakładam, że musi to być wymiana między osobami, które miejsce już mają, chyba ze dogadamy się jakoś z ochroną.

Może warto by było również dla większego zasięgu poinformować wspólnotę o istnieniu takiego wątku - ale to już w gestii samorządu, który taką listą mailingową dysponuje. Do tej pory na tym forum można było tylko czytać żale i wyzwiska, więc nie każdy tu będzie wchodził.


Osobiście mogę zacząć w tą lepsza stronę - na te święta wyjeżdżam wcześniej i mogę udostępnić miejsce postojowe na parkingu podziemnym.
rabsonek 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Sty 24, 2017 8:08
Posty: 50
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Gru 13, 2017 9:28    Temat postu: Re: Parking podziemny- mam, potrzebuje

Odnośnie blokad i weekendów, mnie najbardziej zastanawia jedna kwestia. Nie ukrywam, że wkurza mnie jak ktoś staje w bramie, na łuku czy tak, że przejazd jest uciążliwy. Jednak kiedyś umawialiśmy się na spotkaniu, aby w weekendy nikt nie dzwonił po służby porządkowe, ponieważ głównie goście parkują na około bloku i bardzo mnie zaskoczyło, jak raz wracałem w piątek z pracy a na samochodach były blokady.
Czy na prawdę tego chcemy ?

Pomijam już kwestię mieszania ochrony w wydzwanianie i instalowanie słupków, czego totalnie nie rozumiem.
matraf 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Sty 30, 2016 17:50
Posty: 74
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Gru 13, 2017 9:52    Temat postu: Re: Parking podziemny- mam, potrzebuje

Cytat:
Czy na prawdę tego chcemy ?

Pomijam już kwestię mieszania ochrony w wydzwanianie i instalowanie słupków, czego totalnie nie rozumiem.


Porozmawiaj z tymi co stoją i blokują dojazd. To oni robią problem. Przestaną stawać. Przestaną dzwonić po służby. Proste Smile

Z tego co wiem uchwały przeszły większością głosów. Więc pewnie większość rozumie sens wstawiania słupków i dzwonienia po służby. No i pewnie większość ma przez tych lokatorów problem z wyjazdem.

Skoro ma się tak uciążliwych lokatorów. Trzeba dzwonić na służby.
klamot18 
   

Stały bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Lut 20, 2016 20:12
Posty: 80
Skąd: łódź

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 20:42    Temat postu: Re: Parking podziemny- mam, potrzebuje

Pomysł niegłupi, zaobserwowałem że wielu sąsiadów już to praktykuje.
Wydaje mi się że zadziała to tylko wśród paru zaprzyjaźnionych sąsiadów a nie całego bloku. Na 100% znajdzie się sporo "gości" nagminnie nadużywających czyichś miejsc. Dodatkowo sam fakt obwieszczania w internecie że, się nie będzie w domu od poniedziałku do wtorku jest nieco nierozsądny.
LokatorkaII 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 03, 2017 18:04
Posty: 12
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Gru 16, 2017 15:35    Temat postu: Re: Parking podziemny- mam, potrzebuje

Wydaje mi się, że Ci sąsiedzi, którzy chcą się między sobą dogadać nie mają z tym problemu. Zgadzam się, że informowanie, zwłaszcza na forum, że tego i tego dnia nikogo nie będzie jest słabe.

Dodam jeszcze, że nie mogę cały czas zrozumieć, czemu sąsiedzi nie mający miejsc nie mogą się dogadać i wysypać żwiru wzdłuż Traktorowej, żeby nie utrudniać życia wszystkim, również sobie nawzajem.

A dzwonienie po służby: skoro brak jest rozsądku trzeba działać inaczej.
ArturFaszer 
   

Początkujacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Gru 28, 2017 12:50
Posty: 5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Gru 28, 2017 13:01    Temat postu: Re: Parking podziemny- mam, potrzebuje

Witam,
Proszę o informację ile mniej więcej wynosi miesięczna opłata za miejsce garażowe (17-18 m2). Dziękuje za pomoc
teoteo 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Czw Lut 26, 2015 12:35
Posty: 65
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 8:40    Temat postu: Re: Parking podziemny- mam, potrzebuje

80-90 zł
ArturFaszer 
   

Początkujacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Gru 28, 2017 12:50
Posty: 5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 10:29    Temat postu: Re: Parking podziemny- mam, potrzebuje

dzięki za pomoc Smile rozumiem, że ta opłata naliczana jest w zależności od wielkości miejsca - (mniejsze miejsce = niższa opłata)?
teoteo 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Czw Lut 26, 2015 12:35
Posty: 65
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 9:26    Temat postu: Re: Parking podziemny- mam, potrzebuje

dokładnie tak ;-)
ukazuyr 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Sty 14, 2016 9:44
Posty: 8
Skąd: Lodz

PostWysłany: Nie Sty 07, 2018 16:19    Temat postu: Re: Parking podziemny- mam, potrzebuje

80-90zl było samej opłaty dla wynajmujących metoda "spłaty". Do tego podatek i koszta, więc wychodziło prawie 200 za takie miejsce. Chyba ze teraz jakaś nowa opłata za te miejsca z 4 kolumnami albo pod ścianą na wprost klatki.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama