portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap I » Forum » Infrastruktura sieciowa w budynku
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Infrastruktura sieciowa w budynku

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
seeker 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 0:23
Posty: 81
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 0:37    Temat postu: Infrastruktura sieciowa w budynku

Witajcie,
czy ktoś z Was orientuje się, jakiej kategorii kabel sieciowy jest położony w budynku? Rozkręciłem gniazdko internetowe, żeby sprawdzić oznaczenie na kablu, ale niestety nie znalazłem. Jest to o tyle istotna kwestia, bo od kategorii kabla zależy maksymalna przepustowość łącza, jakie możemy otrzymać, np z Netii.
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 2:39    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

Całą dokumentację budynku, włącznie z typem i rodzajem instalacji posiada zarząd wspólnoty. Proponuję kontakt z nimi.
seeker 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 0:23
Posty: 81
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 23:28    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

dzięki za podpowiedź.
teoteo 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Czw Lut 26, 2015 12:35
Posty: 65
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 16:20    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

w etapie 2 kabel sieciowy jest kategorii 5, podejrzewam że w pierwszym etapie jest identycznie.
seeker 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 0:23
Posty: 81
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Paź 15, 2017 18:46    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

Jesli tak, to max przepustowość wynosi 100Mb/s. Dziś to może i jest ok, ale za rok-dwa standardem będą już zdecydowanie wyższe prędkości a my zostaniemy z czymś takim. Że też nie położyli chociaż kat. 5e. Nieźle... masakra jak dla mnie :/
zielonyI 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lis 10, 2016 8:27
Posty: 15
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 11:33    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

teoteo napisał:
w etapie 2 kabel sieciowy jest kategorii 5, podejrzewam że w pierwszym etapie jest identycznie.


czy w etapie 2 nie ma położonego światłowodu w całym budynku??

przykładowy pomiar łącza przez kabel w I etapie
http://www.speedtest.net/my-result/6719460842
bywa że jest szybciej
rabsonek 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Sty 24, 2017 8:08
Posty: 50
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 19:40    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

z tego co mi wiadomo to jest światłowód... poniżej test zrobiony kilka minut temu...

http://www.speedtest.pl/test/159957481
leszczynski 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 04, 2016 10:45
Posty: 18
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Paź 20, 2017 11:37    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

W drugim etapie światłowód jest poprowadzony do skrzynek w piwnicy. Od piwnicy mamy pociągnięte skrętki do mieszkania. Prędkość u mnie przy neostradzie 300, spokojnie osiąga 330. Z tego co informowano mnie u developera przy zakupie mieszkania, instalacja miała być zrobiona na 5e.
Oddaj_ogona 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 25, 2016 21:22
Posty: 17
Skąd: Łódź-Teofilów-Nowe Złotno

PostWysłany: Nie Paź 22, 2017 16:31    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

u mnie w mieszkaniu Pan z STTB na urządzeniu testowym wyciągnął ok 850 Mbps.

Ja z uwagi na stary router i kartę sieciową osiągam ok 80 Mbps, ale planuje zmienić.

Pozdrawiam.
rabsonek 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Sty 24, 2017 8:08
Posty: 50
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 8:09    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

Taki transfer raczej jest mało spotykany, też taki potrafię wyciągnąć... jednak średni to około 400 co nie oznacza że zawsze tak jest. Pamiętaj, że to nie jest trasnfer gwarantowany.
seeker 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 0:23
Posty: 81
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Paź 28, 2017 22:54    Temat postu: Re: Infrastruktura sieciowa w budynku

Skoro w 1 etapie można uzyskać po kablu >100Mb/s, to musi to być przynajmniej kabel kat. 5e. To by była dobra wiadomość. Dzięki za wstawienie testu. Z ciekawości - czy komuś z Was w 1 etapie Netia zaproponowała łącze >100Mb/s?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama