portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Złotno - sprawy osiedlowe » Forum » Podatek od nieruchomosci za drogi dojazdowe
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Podatek od nieruchomosci za drogi dojazdowe

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Śro Maj 10, 2017 18:22    Temat postu: Podatek od nieruchomosci za drogi dojazdowe

Moze ktos wie lepiej i mnie oswieci jezeli sie myle. Z przepisow wynika ze placac podatek od nieruchomosci za miejsce w hali garazowej placimy rowniez za drogi dojazdowe do garazu i plac manewrowy. Czyli my wspolwlasciciele hali garazowej placimy bardzo wysoki podatek za plac manewrowy a developer zablokowal nam do niego dostep?
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 13:57    Temat postu: Re: Podatek od nieruchomosci za drogi dojazdowe

Plac manewrowy nie należy do nas, tylko do Developera. Dlatego to on płaci za niego podatek.
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Maj 12, 2017 12:03    Temat postu: Re: Podatek od nieruchomosci za drogi dojazdowe

Dzięki za odpowiedź. To jeszcze zapytam o jedno, mając miejsce garażowe, czy komórkę w hali garażowej płacimy za udział w hali garażowej i drogę dojazdową. Co to są drogi dojazdowe. Według mnie tu chodzi o całą drogę dojazdową do hali garażowej, a plac manewrowy jest integralną częścią drogi dojazdowej. Dlatego grubo, bym się zdziwiła, gdyby było tak, że to my płacimy podatek za drogę, a już za plac płaci developer.
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Maj 12, 2017 12:42    Temat postu: Re: Podatek od nieruchomosci za drogi dojazdowe

Podatki naliczane są przez Urząd Miasta Łodzi. Urząd nalicza je dla właścicieli działek ewidencyjnych. My - czyli etap I, jesteśmy właścicielami działek 128/9 i 128/4. Ta pierwsza to nasz blok mniej więcej w granicach ogrodzenia, a ta druga to droga dojazdowa od przedłużenia Łubinowej do bramy. Plac manewrowy znajduje się w granicach działki 128/5 należącej do Developera.
Każdy właściciel płaci za swoją własność. Układ funkcjonalny nie ma tutaj znaczenia. Postaram się załączyć obrazek ilustrujący, jak mi się uda Smile



Blok.tif
 Opis:
To nasz blok wrza z działkami

Blok.tif


Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Maj 12, 2017 15:45    Temat postu: Re: Podatek od nieruchomosci za drogi dojazdowe

Jeszcze raz dziękuje, już teraz jestem mądrzejsza i dzięki Pani wszystko wiem Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama