portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap I » Forum » Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ona55ib 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Wrz 27, 2015 13:07
Posty: 18
Skąd: łódz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 17:56    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

marg.o masz racje zglaszanie na policje nie ma sensu. Kilkakrotnie mialam sytuacje ,że dzwoniono do mnie domofonem "podobno kurier" i proszono o sygnal by móc otworzyc furtke jak skierowalam "kuriera" do ochrony to stwierdzil - zadzwonie do innych sasiadow i ci bez problemu mnie wpuszcza co niejednokrotnie juz robili , wiec widzicie o czym rozmawiamy .Zacznijmy od siebie.....
Mysle ,ze panowie z II etapu mieli na uwadze nasze wspólne dobro szkoda tylko ,ze zrobili to w taki sposob..... Kwasny
Omnibs 
   

Bywalec


Wiek: 54
Dołączył: Czw Wrz 17, 2015 18:41
Posty: 26
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 18:00    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

WN-Traktorowa20 napisał:
Powołując się na art. 212 Kodeksu Karnego w imieniu mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20 prosimy również Pana Omnibs o powstrzymanie się od pomówień i zniesławień członków Zarządu oraz Mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20.


Szanowny Zarządzie WM I;

Nie moim interesem było obrażanie czy też zniesławianie członków zarządu Wspólnoty, myślę iż forma moich wypowiedzi nie kierunkuje żadnych bezpośrednich zarzutów do państwa w kontekście art. 212, jedynie poddawała pewne tematy w wątpliwość. Forma moich postów bardziej miała uwypuklić pewne wątpliwości Mieszkańców Wspólnoty I, niż szkalować Państwa pracę.
Ponadto jeżeli Mieszkańcy Osiedla I czuli się poruszeni moimi postami ( gdzie nie było śladu pomówień), nie oni byli ich celem ale projekt anteny GSM który będzie zagrażać zdrowiu i życiu mojej rodziny, sąsiadów jak i Waszych Mieszkańców. (jeżeli kogoś uraziłem z Mieskańców to przepraszam).

Patrząc jednak po Waszym mailu powyżej widzę że jednak antena GSM jest bardzo istotna. Smile oby tylko nie została przegłosowana.

Pozdrawiam
Burdek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Wrz 25, 2014 18:56
Posty: 66
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 18:07    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Powinni oddać kasę za wycieraczkę jeśli ją uszkodzili!
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 19:36    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Sprawa z wtargnieciem obcych ludzi na nasz prywatny teren powinna nas nauczyc by nie wpuszczac obcych. Jak kogos nie znamy to sami wchodzimy a ta osobe trzeba grzecznie poinformowac zeby domofon otworzyla mu osoba do ktorej idzie. Wowczas unikniemy sytuacji z ulotkami. Innym razem moze wejsc np zlodziej. Plame dala ochrona bo na kamerach mieli ze ktos w hali garazowej ulotki wklada za wycieraczki. Po co nam taka pseudo ochrona. Moze nam wystarczy dozorca ktory bedzie paczki odbieral dzwonil do administratora w razie jakis awarii otwieral brame mpk itp. Smile
Omnibs 
   

Bywalec


Wiek: 54
Dołączył: Czw Wrz 17, 2015 18:41
Posty: 26
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 21:47    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

... aaa miałem nic nie pisać ale tutaj nasuwa mi się pomysł na książkę prawie kryminał w podtekście politycznym, krótkie streszczenie:

" Pewien nierząd w pewnym mieście zapragnął zdobyć kolejną wspólnotę i jej antenę ( bo jak nie oni to my zamontujemy) Wink ... wysłał jednego lub dwóch komandosów ze swojego nierządu (zamaskowanych) którzy podając się za roznosicieli pizzy wdarli się potajemni do pewnej wspólnoty (skok przez płot), po drodze obezwładnili ochroniarza szybkim ciosem karate (Wink ) ... przyczajeni jak ninja wpadli do garażu celem zniszczenia wycieraczek ... jak mniemam wartych aż 3 zł brutto ... niecny plan się powiódł ... Ci zbrodniarze przy okazji zostawili ulotkę nawołujące do odwiedzenia pobliskiej pizzy (jak mniemam) ... całkowicie zdewastowane pióro smutno wisiało z szyby auta ... po zakończonej misji usiedli w swoich fotelach dumni iż udało im się zniszczyć wycieraczkę wkładając ulotkę za szyby auta ... oraz z dobrze wykonanego dzieła ... "

Skazać zbrodniarzy z premedytacją dopuścili się dewastacji boga duch winnej wycieraczki (pachnie mi to pomówieniem jak sądzę, nagrania nie widziałem) ... pracując jak widziałem w tym zarządzie za darmo więc dorabiają roznoszeniem ulotek ... kto ich wpuścił ? ... czy ochroniarz spał ... to kawał byka pewnie nie chciał ich skrzywdzić ? ... Czy możemy poprosić na forum o zdjęcie ulotki, może dobra tam pizza ... i tej wycieraczki przed i po zniszczeniu zrobimy nasze wewnętrzne śledztwo (pewnie była kogoś Ważnego) ...

Proszę Was he he ... akcja wycieraczka i wtargniecie na osiedle ... he he ... pogadajmy na forum o wycieraczce za 3 zł to antena GSM jakość przejdzie Smile ... w stylu tekstów z filmu Wajdy "Panie a ta antena to szkodzi ... eeeee nie ... teraz problemem jest wycieraczka i najazd bezprawny nierządu II ... he he ... a tym czasem Chińczyk już czeka ... Wink

A i proszę mieszkańców aby nie wyrażali opinii negatywnych bo jak mówią za komuny "Dajcie mi człowieka znajdę na niego paragraf" ...

Pozdrawiam Smile a myślałem że życie nie pisze takich kryminałów.
No myślę że jak już ta cała szopka się skończy czas zrobić dzień sąsiada Smile na obu osiedlach ... no chyba że wyskoczycie z anteną he he ... Wink
ozi1981 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 05, 2016 22:23
Posty: 27
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 9:41    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

grgmll napisał:
Nie wychodzę wkurzony ze spotkań, ale mam poczucie, że Zarząd wykorzystuje bierność mieszkańców i dzięki temu forsuje ustawy korzystne dla siebie. Tak było z Domeną, firmą sprzątającą. Kto wie czy sprawa masztu nie ma jakiegoś drugiego dna (just wondering...)?

PS. Jak można zajmować się odpowiednio sprawami Wspólnoty, kiedy w poważaniu ma się ustawę o ochronie danych osobowych i nie potrafi się używać programu pocztowego?



"Nie od razu Kraków zbudowano" jesteśmy dosyć młodą wspólnotą , Dajmy czas zarządowi , nikt przecież nie jest omnibusem ( nie chodzi o członka wm et.2 Smile ) żeby znać ten gąszcz obowiązujących przepisów , jeśli jesteś obeznany w jakimś temacie to zamiast od razu negatywnie oceniać może podziel się swoją wiedza dla naszego wspólnego dobra.

Panu Omnibs polecam wziąć coś na wstrzymanie do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji Smile bo jak tak dalej będzie to w końcu zaczniemy spotykać się na mordobiciu na neutralnym terenie Smile

Pozdr. ET1 i ET2
aik777 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Nie Lis 16, 2014 12:51
Posty: 15
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 12:38    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Jestem mieszkańcem pierwszego etapu i powiem szczerze, że trochę mi wstyd jak to czytam. O ile nie pochwalam wejścia do naszej hali garażowej, to wrzucenie ulotki do skrzynki jeszcze nie jest przestępstwem...
Rozumiem mieszkańców drugiego etapu, nie zdziwię się jak dołączą do nich mieszkańcy etapu trzeciego lub pobliskich domków. Podejmujemy jakąś decyzje nie słuchając ich, ale nasza decyzja wpłynie na nich, wartość ich niedawno zakupionych nieruchomości.
Mamy osiedla o identycznym standardzie, ze wspólną drogą dojazdową. Zamiast połączyć siły w walce o chodnik wzdłuż traktorowej, czy zorganizowanie przez miasto miejsc parkingowych w okolicy idziemy na wojnę.
Za chwilę T-mobile dostanie lepszą ofertę od pobliskiej szkoły i co wtedy. Będziemy w okolicy anteny bez zysków i nikt nas nie poprze. Może dojdziemy do sytuacji gdzie każdy z etapów zamontuje sobie jakieś cudo na dachu wymierzone w siebie?
Gdyby 2 etap chciał montować taką antenę reagowalibyśmy podobnie.
michalous 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Lis 16, 2016 12:41
Posty: 10
Skąd: łódz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 13:20    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

aik777 napisał:
Jestem mieszkańcem pierwszego etapu i powiem szczerze, że trochę mi wstyd jak to czytam. O ile nie pochwalam wejścia do naszej hali garażowej, to wrzucenie ulotki do skrzynki jeszcze nie jest przestępstwem...
Rozumiem mieszkańców drugiego etapu, nie zdziwię się jak dołączą do nich mieszkańcy etapu trzeciego lub pobliskich domków. Podejmujemy jakąś decyzje nie słuchając ich, ale nasza decyzja wpłynie na nich, wartość ich niedawno zakupionych nieruchomości.
Mamy osiedla o identycznym standardzie, ze wspólną drogą dojazdową. Zamiast połączyć siły w walce o chodnik wzdłuż traktorowej, czy zorganizowanie przez miasto miejsc parkingowych w okolicy idziemy na wojnę.
Za chwilę T-mobile dostanie lepszą ofertę od pobliskiej szkoły i co wtedy. Będziemy w okolicy anteny bez zysków i nikt nas nie poprze. Może dojdziemy do sytuacji gdzie każdy z etapów zamontuje sobie jakieś cudo na dachu wymierzone w siebie?
Gdyby 2 etap chciał montować taką antenę reagowalibyśmy podobnie.


Dobrze prawi!
ona55ib 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Wrz 27, 2015 13:07
Posty: 18
Skąd: łódz

PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 14:31    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

aik777 napisał:
Jestem mieszkańcem pierwszego etapu i powiem szczerze, że trochę mi wstyd jak to czytam. O ile nie pochwalam wejścia do naszej hali garażowej, to wrzucenie ulotki do skrzynki jeszcze nie jest przestępstwem...
Rozumiem mieszkańców drugiego etapu, nie zdziwię się jak dołączą do nich mieszkańcy etapu trzeciego lub pobliskich domków. Podejmujemy jakąś decyzje nie słuchając ich, ale nasza decyzja wpłynie na nich, wartość ich niedawno zakupionych nieruchomości.
Mamy osiedla o identycznym standardzie, ze wspólną drogą dojazdową. Zamiast połączyć siły w walce o chodnik wzdłuż traktorowej, czy zorganizowanie przez miasto miejsc parkingowych w okolicy idziemy na wojnę.
Za chwilę T-mobile dostanie lepszą ofertę od pobliskiej szkoły i co wtedy. Będziemy w okolicy anteny bez zysków i nikt nas nie poprze. Może dojdziemy do sytuacji gdzie każdy z etapów zamontuje sobie jakieś cudo na dachu wymierzone w siebie?
Gdyby 2 etap chciał montować taką antenę reagowalibyśmy podobnie.


Nareszcie KTOŚ rozsądny.... brawo!
robson75 
   

Nowy na forum


Wiek: 48
Dołączył: Pią Lis 18, 2016 9:39
Posty: 4
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 22:01    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

aik777 oczywiście masz rację, wejście do hali garażowej było lekko mówiąc nie na miejscu. Ale nie można powiedzieć, że było to od razu przestępstwem bo nikt się nie włamał, a już na pewno nie wszedł po to żeby niszczyć i rabować.
Raczej nie jest tajemnicą, że mamy monitoring w garażu a akt wandalizmu przy roznoszeniu ulotek w słusznej sprawie byłby raczej mało pomocny...
Mimo, że nie popieram tego to nie wierzę w tą uszkodzoną wycieraczkę.
Znam część tamtejszego Zarządu i kilku mieszkańców i dlatego pozwala mi to spojrzeć na sprawę nie tylko po jednej stronie barykady. Krótko mówiąc odwalili za nas czarną robotę i tyle.

aik777 poruszył dobry temat - od nowego roku jak stanie zakaz parkowania na Łubinowej to dopiero się zacznie "gorący" okres. Walczymy ze sobą a deweloper czyta to i się z nas śmieje i oczywiście zaciera ręce bo pewnie mu się większość miejsc parkingowych sprzeda. A dla nas problem się nie rozwiąże.
karolkaz 
   

Początkujacy


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lis 21, 2016 9:50
Posty: 6
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 21, 2016 10:07    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

robson75 napisał:
Drogi nasz wspaniały Zarządzie, grunt się Wam zaczyna palić pod nogami i zmierzacie w złym kierunku. Widać nie wszyscy nasi sąsiedzi są za postawieniem na dachu anteny i ktoś ich wpuścił, przecież przez "płot" nie przeskoczyli.
Wasze lobbowanie na własną korzyść właśnie się na nas odbija, najpierw Domena a teraz nadajnik GSM (to tylko z tych grubszych spraw).
Jasną sprawą jest, że wszystko dookoła nas powoduje promieniowanie elektromagnetyczne ale czy to jest powód żeby zgadzać sie na jeszcze większą dawkę tego promieniowania 24h na dobę? Taki przykład jak dla dzieci w przedszkolu - jak stoisz w deszcz pod parasolką która lekko przecieka to lepiej jest wyjść na deszcz bo to w sumie już żadna różnica czy lepiej zostać pod nią?

Znam osobiście członków Zarządu drugiego etapu i wiem, że już na samym poczatku ich działalnosci chcieli się spotkać i ustalić w jaki sposób możecie współpracować żeby działać na korzyść nas wszystkich i to Wy nie chcieliście takiego rozwiązania.
U nich takie dziwne rzeczy się nie dzieją jak u nas, może warto się zastanowić nad odwołaniem Zarządu i powołaniem nowego? Bo już od jakiegoś czasu krążą takie propozycje wśród mieszkańców...
Taka ciekawostka - Zarząd "dwójki" działa całkowicie za darmo, nie przeznaczają ani złotówki na swoja działalność - da się? Smile

Mam nadzieję, że nasi współmieszkańcy nie dadzą sie przekonać paroma groszami zysku dla Wspólnoty bo nasze zdrowie nie jest tego warte.
I po co teksty typu - bo trzeci etap to na pewno postawi tą antenę jak my jej nie postawimy. Skoro drugi etap nie chce to czemu trzeci ma nagle chcieć? Jaka jest szansa że będzie tam mieszkała osoba lobbująca na rzecz T-Mobile? Smile


Drogi sąsiedzie Smile ale o jakich własnych korzyściach Pan mówi ?? Zmiany były konieczne nie ukrywajmy. Jeśli jakaś firma obsługująca nasza nieruchomość nie sprawdzi się Wspólnota z niej zrezygnuje (po przeprowadzeniu stosownego głosowania). Wykonywanie obowiązków członka zarządu to trudny kawałek chleba . Zapraszam do zamiany chętnie zrezygnuje na Pana rzecz .Proponuje sprawdzić jak wyjątkowo jest to niewdzięczna rola.

Pozdrawiam serdecznie
karolkaz 
   

Początkujacy


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lis 21, 2016 9:50
Posty: 6
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 21, 2016 10:14    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Omnibs napisał:
... aaa miałem nic nie pisać ale tutaj nasuwa mi się pomysł na książkę prawie kryminał w podtekście politycznym, krótkie streszczenie:

" Pewien nierząd w pewnym mieście zapragnął zdobyć kolejną wspólnotę i jej antenę ( bo jak nie oni to my zamontujemy) Wink ... wysłał jednego lub dwóch komandosów ze swojego nierządu (zamaskowanych) którzy podając się za roznosicieli pizzy wdarli się potajemni do pewnej wspólnoty (skok przez płot), po drodze obezwładnili ochroniarza szybkim ciosem karate (Wink ) ... przyczajeni jak ninja wpadli do garażu celem zniszczenia wycieraczek ... jak mniemam wartych aż 3 zł brutto ... niecny plan się powiódł ... Ci zbrodniarze przy okazji zostawili ulotkę nawołujące do odwiedzenia pobliskiej pizzy (jak mniemam) ... całkowicie zdewastowane pióro smutno wisiało z szyby auta ... po zakończonej misji usiedli w swoich fotelach dumni iż udało im się zniszczyć wycieraczkę wkładając ulotkę za szyby auta ... oraz z dobrze wykonanego dzieła ... "

Skazać zbrodniarzy z premedytacją dopuścili się dewastacji boga duch winnej wycieraczki (pachnie mi to pomówieniem jak sądzę, nagrania nie widziałem) ... pracując jak widziałem w tym zarządzie za darmo więc dorabiają roznoszeniem ulotek ... kto ich wpuścił ? ... czy ochroniarz spał ... to kawał byka pewnie nie chciał ich skrzywdzić ? ... Czy możemy poprosić na forum o zdjęcie ulotki, może dobra tam pizza ... i tej wycieraczki przed i po zniszczeniu zrobimy nasze wewnętrzne śledztwo (pewnie była kogoś Ważnego) ...

Proszę Was he he ... akcja wycieraczka i wtargniecie na osiedle ... he he ... pogadajmy na forum o wycieraczce za 3 zł to antena GSM jakość przejdzie Smile ... w stylu tekstów z filmu Wajdy "Panie a ta antena to szkodzi ... eeeee nie ... teraz problemem jest wycieraczka i najazd bezprawny nierządu II ... he he ... a tym czasem Chińczyk już czeka ... Wink

A i proszę mieszkańców aby nie wyrażali opinii negatywnych bo jak mówią za komuny "Dajcie mi człowieka znajdę na niego paragraf" ...

Pozdrawiam Smile a myślałem że życie nie pisze takich kryminałów.
No myślę że jak już ta cała szopka się skończy czas zrobić dzień sąsiada Smile na obu osiedlach ... no chyba że wyskoczycie z anteną he he ... Wink


Szanowny Sąsiedzie Omnibs,

czytam i czytam Pana wypowiedzi i nadziwić się nie mogę Smile Uprzejmie Pana poproszę o zaprzestanie takich praktyk, które bądź co bądź godzą w dobre imię np moje i szczerze powiem nie podoba mi się to .Może przejdźmy do rzeczowej debaty i zaprzestańmy zapodawać cytaty, które tylko wywołują dalsze problemy.



Pozdrawiam serdecznie
Burdek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Wrz 25, 2014 18:56
Posty: 66
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 22, 2016 10:42    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

karolkaz napisał:
....Proponuje sprawdzić jak wyjątkowo jest to niewdzięczna rola.


Są tacy, którzy są wdzięczni! Smile
Oddaj_ogona 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 25, 2016 21:22
Posty: 17
Skąd: Łódź-Teofilów-Nowe Złotno

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 22:16    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Wtargnięcie osób z zewnątrz na nasze osiedle i dokonywanie jakiś akcji jest po pierwsze karygodne i nie do zaakceptowania. Ponadto jest nie poważne, nie należyte i zwyczajnie lekkomyślne. Ja o tym nie wiedziałem, że coś takiego ma miejsce i jestem zbulwersowany!

Osiedle jest dla mieszkańców i dla nikogo innego, a chodzenie swobodne i do tego jeszcze po garażu podziemnym po wszystkich autach to się nie mieści w głowie. Idąc dalej najpierw był garaż i skrzynki pocztowe, a następnym razem mogą być ulotki pod drzwi.

Oczywiście ochrona powinna coś takiego momentalnie wyłapać - przecież obejście 130 miejsc postojowych trwało dobre pół godziny.

Kwestia kiepskiej ochrony koniecznie do podniesienia na najbliższym spotkaniu wspólnoty! Jeśli lepsza ochrona ma więcej kosztować to myślę, że w przeliczeniu na jednego mieszkańca jesteśmy w stanie ponieść te kilka złotych więcej. Monitoring się zwraca bardzo dobrze jak widać.

Na koniec jednak nie przesadzał bym z tą złą wolą tych osób. Napewno ich intencją nie było wyrządzenie żadnej szkody.
zlychlopiec1985 
   

Zaglądajacy


Wiek: 59
Dołączył: Sob Lis 19, 2016 12:38
Posty: 24
Skąd: Łódź-Nowe Złotno

PostWysłany: Nie Lis 27, 2016 17:21    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Tak z innej beczki,czy jest planowane opisanie pięter na klatkach w naszym bloku???
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama