portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap I » Forum » Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
WN-Traktorowa20 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Czw Lis 17, 2016 17:57
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 22:28    Temat postu: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Drodzy Forumowicze,

w związku z coraz większą dezinformacją, wzrastającym poziomem agresji oraz insynuacjami i pomówieniami publikowanymi na forum Nowego Złotna jesteśmy zobligowani do przedstawienia naszego oficjalnego stanowiska w kwestiach istotnych dla życia naszej wspólnoty.

Konto użytkownika WN-Traktorowa20 jest oficjalnym kontem Zarządu Wspólnoty Nieruchomości Traktorowa 20 i zostało założone w celu wyjaśnienia nieporozumień, sprostowania nieprawdziwych informacji i rozwiania wątpliwości, które pojawiają się w postach forumowiczów.

Zwracamy się do Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 22 z prośbą o uszanowanie prawa naszej Wspólnoty Mieszkaniowej do podejmowania suwerennych, demokratycznych decyzji.
A w związku z wkroczeniem na teren prywatny (14 listopada) osób reprezentujących Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 22 apelujemy o nie naruszanie naszej własności oraz nie przekraczania granic naszej prywatności.
Nagrania z monitoringu przedstawiające dwóch mężczyzn, w tym członka Zarządu Państwa Nieruchomości, jednoznacznie wskazują, że Panowie dostali się na nasz prywatny teren, a po znalezieniu otwartego wejścia do garażu udali się do hali garażowej, gdzie bez zgody mieszkańców umieścili za wycieraczkami aut ulotki. Niestety większość mieszkańców naszej Wspólnoty działania te odebrała jako bezprawne naruszenie granic terenu prywatnego, a podczas dystrybucji materiałów informacyjnych została poważnie uszkodzona wycieraczka jednego z aut. Materiał z monitoringu został zabezpieczony w celu przekazania go stosownym służbom porządkowym.

Osoby rozpoznające się na dołączonych zdjęciach* proszone są o kontakt z Zarządem Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20 w celu zadośćuczynienia właścicielowi uszkodzonego auta za wyrządzone mu szkody. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że takie sytuacje nie będą miały więcej miejsca, a nasze prawa zostaną przez Państwa respektowane z należytym szacunkiem.
Jeżeli w przyszłości zechcą Państwo dystrybuować ulotki na terenie naszej Nieruchomości prosimy o kontakt z Zarządem na wskazany adres mailowy - traktorowa20@gmail.com.

Powołując się na art. 212 Kodeksu Karnego w imieniu mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20 prosimy również Pana Omnibs o powstrzymanie się od pomówień i zniesławień członków Zarządu oraz Mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20.

Reasumując żywimy ogromną nadzieję, że partyzantka zakończona naruszeniem granic własności prywatnej oraz uszkodzeniem auta jednego z naszych Mieszkańców, a także prowadzenie na forum Nowego Złotna polityki dezinformacji oraz publikacji pomówień oraz postów pełnych goryczy i zniesławień to działania jednorazowe, które w przyszłości nie będą miały miejsca.
Bo do czego to prowadzi?

*Załączone zdjęcia są plikami w niskiej rozdzielczości. W przypadku problemów z rozpoznaniem na zdjęciu swojej osoby prosimy o kontakt. Dysponujemy materiałami foto i wideo w najwyższej dostępnej rozdzielczości.



Ostatnio zmieniony przez WN-Traktorowa20 dnia Thu Nov 17, 2016 22:39, liczba edycji: 1
ozi1981 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 05, 2016 22:23
Posty: 27
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 22:36    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Traktorowa 18 to chyba jeszcze jest w budowie???
WN-Traktorowa20 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Czw Lis 17, 2016 17:57
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 22:40    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Czujny Sąsiad... Bezcenny Sąsiad...

Poprawione.
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 9:17    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Jakim sposobem dostały się obce osoby do naszego bloku a tym bardziej do hali garażowej. Żeby wejść to trzeba znać kod. Teraz weszli do garażu następnym razem będą chodzić po domach. Mam nadzieję, że zgłoszone to zostało na policję. Nikt obcy nie ma prawa bez naszej wiedzy i zgody wchodzić na nasz teren. Powinniśmy zmienić kody do naszych mieszkań (nie chodzi mi o furtki), bo za dużo obcych ludzi zna nasze kody (ekipy remontowe itp.).
prisoner 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lis 17, 2016 10:53
Posty: 11
Skąd: Łódź-Polesie

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 9:55    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

To chyba pokazuje za co płacimy niemałe pieniądze na utrzymanie ochrony - w głównej mierze za obchód o stałej godzinie (co dla potencjalnego złodzieja nie jest żadną przeszkodą), rozwiązywanie krzyżówek oraz podsypianie w stróżówce. W przypadku jakichkolwiek problemów - firma ochroniarska zalicza kolejną wtopę.
Mam nadzieję, że Zarząd wyciągnie z tego tytułu konsekwencje względem firmy ochroniarskiej.
Cieszę się również, że poddano pod głosowanie zlikwidowanie ochrony. Sami zdecydujmy i niech to będzie najlepsza ocena ich pracy.
Chciałbym Państwu nadmienić, iż próba likwidacji ochrony nie jest odosobniona na tego typu osiedlach. Z tego co wiem do tego typu głosowania przymierza się wspólnota Liściastej Park.
WN-Traktorowa20 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Czw Lis 17, 2016 17:57
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 9:58    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Niestety zmiana kodów nic nie da. Osoby z powyższych zrzutów zostały wpuszczone na teren wspólnoty przez mieszkańców.
W pewnej części zatem nasi mieszkańcy są odpowiedzialni za zaistniałą sytuację i wyrządzone w garażu szkody.

Firma zajmująca się ochroną otrzymała natomiast monit dotyczący rażącego niewywiązania się ze swoich obowiązków.
Kolejne konsekwencje w stosunku do ochrony są w toku. Będziemy informować o aktualnych ustaleniach dotyczących wspomnianej sytuacji.
robson75 
   

Nowy na forum


Wiek: 48
Dołączył: Pią Lis 18, 2016 9:39
Posty: 4
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 10:02    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Drogi nasz wspaniały Zarządzie, grunt się Wam zaczyna palić pod nogami i zmierzacie w złym kierunku. Widać nie wszyscy nasi sąsiedzi są za postawieniem na dachu anteny i ktoś ich wpuścił, przecież przez "płot" nie przeskoczyli.
Wasze lobbowanie na własną korzyść właśnie się na nas odbija, najpierw Domena a teraz nadajnik GSM (to tylko z tych grubszych spraw).
Jasną sprawą jest, że wszystko dookoła nas powoduje promieniowanie elektromagnetyczne ale czy to jest powód żeby zgadzać sie na jeszcze większą dawkę tego promieniowania 24h na dobę? Taki przykład jak dla dzieci w przedszkolu - jak stoisz w deszcz pod parasolką która lekko przecieka to lepiej jest wyjść na deszcz bo to w sumie już żadna różnica czy lepiej zostać pod nią?

Znam osobiście członków Zarządu drugiego etapu i wiem, że już na samym poczatku ich działalnosci chcieli się spotkać i ustalić w jaki sposób możecie współpracować żeby działać na korzyść nas wszystkich i to Wy nie chcieliście takiego rozwiązania.
U nich takie dziwne rzeczy się nie dzieją jak u nas, może warto się zastanowić nad odwołaniem Zarządu i powołaniem nowego? Bo już od jakiegoś czasu krążą takie propozycje wśród mieszkańców...
Taka ciekawostka - Zarząd "dwójki" działa całkowicie za darmo, nie przeznaczają ani złotówki na swoja działalność - da się? Smile

Mam nadzieję, że nasi współmieszkańcy nie dadzą sie przekonać paroma groszami zysku dla Wspólnoty bo nasze zdrowie nie jest tego warte.
I po co teksty typu - bo trzeci etap to na pewno postawi tą antenę jak my jej nie postawimy. Skoro drugi etap nie chce to czemu trzeci ma nagle chcieć? Jaka jest szansa że będzie tam mieszkała osoba lobbująca na rzecz T-Mobile? Smile
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 10:22    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

robson75 napisał:
Drogi nasz wspaniały Zarządzie, grunt się Wam zaczyna palić pod nogami i zmierzacie w złym kierunku. Widać nie wszyscy nasi sąsiedzi są za postawieniem na dachu anteny i ktoś ich wpuścił, przecież przez "płot" nie przeskoczyli.
Wasze lobbowanie na własną korzyść właśnie się na nas odbija, najpierw Domena a teraz nadajnik GSM (to tylko z tych grubszych spraw).
Jasną sprawą jest, że wszystko dookoła nas powoduje promieniowanie elektromagnetyczne ale czy to jest powód żeby zgadzać sie na jeszcze większą dawkę tego promieniowania 24h na dobę? Taki przykład jak dla dzieci w przedszkolu - jak stoisz w deszcz pod parasolką która lekko przecieka to lepiej jest wyjść na deszcz bo to w sumie już żadna różnica czy lepiej zostać pod nią?

Znam osobiście członków Zarządu drugiego etapu i wiem, że już na samym poczatku ich działalnosci chcieli się spotkać i ustalić w jaki sposób możecie współpracować żeby działać na korzyść nas wszystkich i to Wy nie chcieliście takiego rozwiązania.
U nich takie dziwne rzeczy się nie dzieją jak u nas, może warto się zastanowić nad odwołaniem Zarządu i powołaniem nowego? Bo już od jakiegoś czasu krążą takie propozycje wśród mieszkańców...
Taka ciekawostka - Zarząd "dwójki" działa całkowicie za darmo, nie przeznaczają ani złotówki na swoja działalność - da się? Smile

Mam nadzieję, że nasi współmieszkańcy nie dadzą sie przekonać paroma groszami zysku dla Wspólnoty bo nasze zdrowie nie jest tego warte.
I po co teksty typu - bo trzeci etap to na pewno postawi tą antenę jak my jej nie postawimy. Skoro drugi etap nie chce to czemu trzeci ma nagle chcieć? Jaka jest szansa że będzie tam mieszkała osoba lobbująca na rzecz T-Mobile? Smile

Drogi sąsiedzie, czy byłeś na ostatnim zebraniu?
Forum ogólnodostępne to nie miejsce na wylewanie swojej frustracji. Dbajmy o dobre imię naszego osiedla i Etapu.
A może chcesz się zgłosić do Zarządu? Skład się często zmienia. Wtedy będziesz miał pełny dostęp do informacji.
michalous 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Lis 16, 2016 12:41
Posty: 10
Skąd: łódz

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 10:46    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

robson75 napisał:
Zarząd "dwójki" działa całkowicie za darmo, nie przeznaczają ani złotówki na swoja działalność - da się? Smile


Uważam, że to akurat lekka przesada Wink Zarząd powinień otrzymywać wynagrodzenie. To jednak dużo poświęconego czasu.
Jednak jesteśmy chyba trochę za bardzo agresywni w stosunku do drugiego etapu.
prisoner 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lis 17, 2016 10:53
Posty: 11
Skąd: Łódź-Polesie

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 11:23    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Uważam, że powinniśmy wykazać się większym szacunkiem do pracy Zarządu.
Poświęcają swój prywatny czas by działać dla Naszego wspólnego dobra a jak wiemy, to co złe, mówi się o tym głośno a to co dobre uznajemy ze sprawę normalną i zapominamy.
To, że pod głosowanie poddano montaż anteny o niczym złym nie świadczy - myślę, że sprawa jej montażu jest jasna i miejmy nadzieję, że nie zdecyduje się również na to nikt z Naszego sąsiedztwa.
Nie zmienia to jednak faktu, że to większość decyduje o tak znaczących sprawach - rolą Zarządu było skierowanie sprawy pod obrady.

Kwestia wynagrodzeń dla członków to sprawa śmieszna i nieznacząca. Gdyby pieniądze miały być jedynym czynnikiem to raczej nikt z członków nie zdecydowałby się na pełnienie tej roli.

Wybór Domeny ... kwestia dyskusyjna, kupujesz kota w worku, jak się nie sprawdzi to trzeba będzie pomyśleć nad zmianą. Pamiętajmy jednak o tym, że jeżeli byłby to inny administrator to tego typu głosy pewnie też by się pojawiały - każdy na początku obiecuje złote góry a rzeczywistość jest smutna.

Moim zdaniem nie jest najważniejsza kwestia anteny ani ochrony. Najważniejszą sprawą o której raczej cicho na forum to sprawa nienależytego wykonania budynku przez dewelopera (kwestia zabezpieczenia fundamentów, odwodnienia itp.). To jest coś na czym powinniśmy maksymalnie skupić swoją uwagę. To czynnik, który najbardziej może obniżyć wartość Naszej nieruchomości a także generować bardzo duże koszty (naprawy itp.).
Mamy chyba coraz mniej czasu na rozwiązanie tej kwestii - obyśmy nie przespali terminów - to sprawa, która powinna być priorytetem dla Zarządu i administratora.
Nie ma się co oszukiwać, wszyscy wokół wiedzą, że tylko Nasz blok nie posiada odwodnienia/opaski (nie wiem jak to fachowo nazwać, bo nie jestem budowlańcem). Dlaczego na II i III etapie wykonano podbudowę bloku stosując tego typu rozwiązania? Bo na tych terenach potrzebne jest zabezpieczenie fundamentów. Wykonanie w ten sposób fundamentów na II i III etapie jest wg. mnie przyznaniem się do błędów popełnionych przez Dewelopera na etapie I. Walczmy o swoje.


Ostatnio zmieniony przez prisoner dnia Fri Nov 18, 2016 13:44, liczba edycji: 1
robson75 
   

Nowy na forum


Wiek: 48
Dołączył: Pią Lis 18, 2016 9:39
Posty: 4
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 13:20    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Droga marg.o, forum jest po to żeby napisać swoje zdanie a mój post nie był przejawem frustracji.
Często się zmienia skład Zarządu? - to chyba nie za dobrze?

Prisoner, a czy ja dobrze pamiętam, że za Domeną mocno lobbowała jedna z osób w Zarządzie? To są firmy z długoletnim stażem na rynku, można sprawdzić, popytać znajomych, poczytać na innym forum - UWAGA - mamy internet!
Teraz jest podobna sytuacja, Zarząd twierdzi, że za wszelką cenę postawi tą antenę... więc gdzie tu ta wspominana często demokracja?

Najgorsze jest to, że z zebrania większość osób wychodzi wku... zdenerwowana i ostatnio słyszałem, że więcej na zebranie nie przyjdą bo nie ma to najmniejszego sensu.

Czy ja bym chciał być w Zarządzie? Czemu nie, ale pod warunkiem, że wymiana składu będzie całkowita.

No nic, może warto współdziałać jako sąsiedzi niż się kłócić? - to pytanie też do Zarządu etapu drugiego.
Sasiadka_Kratka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Lis 09, 2016 14:27
Posty: 17
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 14:10    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

robson75 napisał:
Droga marg.o, forum jest po to żeby napisać swoje zdanie a mój post nie był przejawem frustracji.
Często się zmienia skład Zarządu? - to chyba nie za dobrze?

Prisoner, a czy ja dobrze pamiętam, że za Domeną mocno lobbowała jedna z osób w Zarządzie? To są firmy z długoletnim stażem na rynku, można sprawdzić, popytać znajomych, poczytać na innym forum - UWAGA - mamy internet!
Teraz jest podobna sytuacja, Zarząd twierdzi, że za wszelką cenę postawi tą antenę... więc gdzie tu ta wspominana często demokracja?

Najgorsze jest to, że z zebrania większość osób wychodzi wku... zdenerwowana i ostatnio słyszałem, że więcej na zebranie nie przyjdą bo nie ma to najmniejszego sensu.

Czy ja bym chciał być w Zarządzie? Czemu nie, ale pod warunkiem, że wymiana składu będzie całkowita.

No nic, może warto współdziałać jako sąsiedzi niż się kłócić? - to pytanie też do Zarządu etapu drugiego.


Robson, chodzę na wszystkie zebrania naszej wspólnoty i nigdy nie wychodzę zdenerwowana czy sfrustrowana, a wręcz przeciwnie czuje się pewna tego, że naszymi sprawami zajmują się rozsądni i zaangażowani ludzie.
A ostatnie zebranie i największa frekfencja jaka dotychczas była utwierdziły mnie w przekonaniu, że potrafimy ze sobą merytorycznie rozmawiać, wyciągać logiczne wnioski i jednoczyć się dla naszego dobra. Co więcej, na każdym kolejnym zebraniu jest coraz więcej osób, co cieszy mnie niezmiernie.

Nie wiem czemu uczepiłeś się tej anteny, firmy Domena i naszego zarządu. Tym bardziej nie rozumiem skąd przekonanie, że w naszej wspólnocie nie ma demokracji. Od 2 ,5 roku czuje się integralną częścią wspólnoty, chodzę na zebrania i mam poczucie, że mój głos ma realny wpływ na to co dzieje się w Etapie I.

A wypowiedź dotycząca wynagrodzenia, odwołania czy lobbowania w moim odczuciu jest poniżej wszelkiej krytyki. Nie chciałabym czytać takich rzeczy na tym forum.

Jednak wracając do głównego tematu tego wątku. Uważam, że wkładanie czegokolwiek za wycieraczki naszych aut i chadzanie po naszym garażu jest działaniem skandalicznym. I osobiście jestem zdania, że wtargniecie i uszkodzenie samochodu powinno być zgłoszone na policję. Udało nam się pomóc schwytac złodzieja, wyciagnijmy też konsekwencje z tych działań. Przecież na nagraniu doskonale widać twarze wiec panowie nie powinni zostać bezkarni. Parkujac auto na swoim miejscu parkingowym chce mieć pewność, że nikt niczego mi nie wsadzi za wycieraczke i nie uszkodzi mojej własności. Dla mnie to jest powazniejszym tematem do rozmów niż antena czy próba podważenia kompetencji zarządu, bo o te dwie kwestie jestem spokojna.
marg.o 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Pon Lip 21, 2014 9:57
Posty: 103
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 15:21    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Sąsiadka Kratka całkowicie popieram Twoją wypowiedź w części pierwszej. Jeśli chodzi o część drugą, to przypominam, że te obce osoby zostały na nasz teren wpuszczone przez lokatorów. Dlatego zgłaszanie na Policję nie ma tu sensu. Natomiast za uszkodzoną wycieraczkę należy się odszkodowanie.
Jednocześnie osoby z II etapu chyba nie chciałyby, abyśmy my z kolei rozpoczynali jakąś akcję rozkładania ulotek u nich w garażu.
Ze swojej strony głęboko wieżę w rozsądek moich sąsiadów i spodziewam się, że wyniki głosowania jasno pokażą, że nie chcemy anteny. I temat się skończy.
robson75 
   

Nowy na forum


Wiek: 48
Dołączył: Pią Lis 18, 2016 9:39
Posty: 4
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 15:36    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Sąsiadko, jak to zwykle bywa jedni są zadowoleni bardziej, drudzy mniej. Frekwencja chyba raczej nie była powalająca na ostatnim spotkaniu. Rozmawiałem z kilkoma osobami po zebraniu i mają podobne odczucia do moich.

Nie uczepiłem się tylko piszę o przykładach i widać że to co poniektórych boli i słusznie...
Temat z anteną nadawczą trzeba poruszać bo to jest chore, żeby nad głowami ładować dodatkowe źródło promieniowania elektromagnetycznego. Za jaką cenę? Za cenę zdrowia nas wszystkich?

Fakt, dziwna sprawa z tymi ulotkami w garażu, ale myślicie, że jesteśmy w stanie udowodnić że ktoś popsuł wycieraczkę w samochodzie podczas wkładania ulotki? Zastanawia mnie trochę jak można popsuć wycieraczkę? Co najwyżej trzeba by było ją odgiąć dosyć mocno ale to pewnie będzie widać na kamerze.
grgmll 
   

Zaglądajacy


Wiek: 91
Dołączył: Pon Paź 17, 2016 17:02
Posty: 19
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 16:16    Temat postu: Re: Stanowisko Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Traktorowa 20

Nie wychodzę wkurzony ze spotkań, ale mam poczucie, że Zarząd wykorzystuje bierność mieszkańców i dzięki temu forsuje ustawy korzystne dla siebie. Tak było z Domeną, firmą sprzątającą. Kto wie czy sprawa masztu nie ma jakiegoś drugiego dna (just wondering...)?

PS. Jak można zajmować się odpowiednio sprawami Wspólnoty, kiedy w poważaniu ma się ustawę o ochronie danych osobowych i nie potrafi się używać programu pocztowego?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama