portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap II » Forum » Parkowanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Parkowanie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 22, 23, 24    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
seeker 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 0:23
Posty: 81
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 13:52    Temat postu: Re: Parkowanie

@Sir_Pudel, w jakim celu w ogóle odróżniasz gości od pizzy lub od aut ekip remontowych? Nie dociera do Ciebie, że chorą sytuacją jest ta, w której jesteśmy obecnie, że NIKT nie może do nas przyjechać i zostawić auta? Przykład ekipy remontowej podałem, bo może łatwiej do Ciebie dotrze wizerunek Twojej osoby z szafą na plecach, niż kogoś, kto ma tylko przyjechać w odwiedziny. Skoro nie pomogło, to trudno. Strażnik miejski na pewno nie będzie się zastanawiał ani czekał i analizował, czy ktoś przyjechał z ekipy remontowej, z pizzą, czy jest to panienka z ogłoszenia i czy przyjechała na kwadrans, czy na całą noc. Zastanów się człowieku..

Powinno nam zależeć, żeby powstał parking - takie coś, co można zobaczyć przy każdym innym bloku. Nikt tam nie pyta, kto jest właścicielem auta. Po prostu można przyjechać i zostawić je, tak, jak kurtkę na wieszaku. To jest jakieś wynaturzone życzenie? I wg mnie powinno tym zająć się miasto, nikt inny nam nie pomoże. Ale jeszcze wcześniej, tacy, jak Ty, którzy tylko szukają afery i pod "1" mają w komórce nr do straży miejskiej, powinni zrozumieć, o co chodzi. Że nie chodzi o przyzwolenie na parkowanie byle gdzie, tylko chodzi o wyrażenie chęci o wybudowanie parkingu przez miasto. No chyba, że ból tyłka będzie u ciebie tak okrutny, że nawet i sąsiad postawi tam auto, że nic jednak nie dotrze. Co to komu przeszkadza? Masz parking pod dachem, nie musisz szorować szyb, jest ochrona, nikt nie kaze Ci parkować na zewnątrz.

A jeśli boisz się o koszty, to kulą w płot w tym przypadku. Mało tego - policz sobie, ile straciła już Twoja nieruchomość przez infrastrukturę (parkowanie), a raczej jej brak.
matraf 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Sty 30, 2016 17:50
Posty: 74
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 14:14    Temat postu: Re: Parkowanie

Cytat:
Powinno nam zależeć, żeby powstał parking - takie coś, co można zobaczyć przy każdym innym bloku. Nikt tam nie pyta, kto jest właścicielem auta. Po prostu można przyjechać i zostawić je, tak, jak kurtkę na wieszaku.


Komu powinno zależeć? Tym co mają miejsca i mają gdzie parkować? Czy tym co ich nie mają? To ci drudzy powinni się wykazać inicjatywą. Jak na razie wykazują się arogancją, łamaniem przepisów i wandalizmem.

A dodatkowo możesz się bardzo zdziwić. Spróbuj zaparkować pod "starymi" blokami jak nie jesteś mieszkańcem. Przy Rojnej w standardzie jest, porysowanie samochodów, obijanie, przebite opony. Nie omija to nawet swoich, bo np. stanęli niby nie na swoim miejscu.

Proszę może przeczytaj ponownie 20 kilka stron tego wątku ze zrozumieniem. To Ci się wyjaśni, gdzie leży problem. Problemem są ludzie, którzy nie rozumieją, że większość nie chce mieć zawalonej drogi.

Większość ma się dostosować do mniejszości. Ciekawe podejście do tematu.

Dla jasności jakbyś nie wiedział lub nie sprawdziłeś sobie w planie zagospodarowania. Dostępny również na stronie dewelopera.: teren za blokiem od Cedry - należy do dewelopera, przed stacją - należy do dewelopera, będzie budował bloki, od Traktorowej należy do miasta. Miasto ma w planach rozbudowę Traktorowej do 2 pasów w obu kierunkach + chodnik. Więc miejsca na parking nie ma. Chyba, że masz siłę przebicia w urzędzie miasta. To spróbuj zmienić plan zagospodarowania. Może budżet obywatelski.

Jakieś dziecinne analizy czy na 3 sekundy, czy na 1h, ktoś stanął, czy to śmieciarka, pan od pizzy. Daj sobie spokój.
A ekipę remontową, dostawców sprzętu może ochroniarz wpuścić na miejsca obok śmietnika. Oczywiście na czas rozładunku, a nie na całe dni.


A jak ja miałem ekipę remontową. To parkowali na moich miejscach.
Sir_Pudel 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 13, 2016 10:57
Posty: 30
Skąd: ŁdZ

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 14:40    Temat postu: Re: Parkowanie

Ty chyba dalej nie rozumiesz w czym jest problem.
Kłania się czytanie że zrozumieniem uczą tego już w szkole podstawowej
Był plac manewrowy na którym w 99% stal i lokatorzy a goście i tak nie mieli jak zaparkować...
Budując parking zakładkam że w 90% będzie taka sama sytuacja jak wcześniej po za tym gdzie Ty go chcesz wybudować? Wszędzie jest teren dewelopera a miasto na 90% ma większe i ciekawsze problemy zapewne niż parkowanie na nowym zlotnie...
A dodam że auta ekip remontowych jak i pizzermena zazwyczaj odrózniam po REKLAMIE na nim - jest to inaczej marketing firmy by ich auto się wyróżniało a potencjalny klient mógł je zauważyć. Na temat marketingu proponuje poczytać w Google.pl
I jak komuś się tutaj nie podoba tutaj mieszkanie jak i brak miejsc parkingowych proponuje się przeprowadzić do tych bloków gdzie takowe miejsce jest
ArturFaszer 
   

Początkujacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Gru 28, 2017 12:50
Posty: 5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 15:08    Temat postu: Re: Parkowanie

Witam,

Niestety wydaje mi się, że przy tak zamalowanym znaku parkowanie na drodze jest obecnie legalne. Postawienie nowego znaku może nic nie dać bo po kilku nocach pewnie znów będzie zamalowany.
ustalenie sprawcy przy obecnym monitoringu niestety może być trudne...
seeker 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 0:23
Posty: 81
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 15:10    Temat postu: Re: Parkowanie

Ze zrozumieniem nie czytacie wy, "wujkowie dobra rada". Pisałem wyraźnie kilka razy, że nie chodzi mi o zawalanie drogi. I że powinno zależeć nam wszystkim. Chyba, że wam konkretnie nie zależy, bo was nikt nie odwiedza, nic nie kupujecie, w ogóle nie podejmujecie takiej aktywności, ktora sprawia, że odczuwacie ten problem. Wasze prawo, ale wszelkie "mądre" rady typu "większość już się urządziła"+"odróżniam auta po reklamie", to szkoda komentować i nie będę się skupiał na przekrzykiwaniu się, bo ewidentnie nie jesteście adresatami mojej korespondencji.
ArturFaszer 
   

Początkujacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Gru 28, 2017 12:50
Posty: 5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 15:29    Temat postu: Re: Parkowanie

jak najbardziej rozumiem Twój punkt widzenia seeker. Nie wyobrażam sobie proszenia swoich gości aby parkowali 300 m od bloku i szli pieszo do klatki.
osobiście mam miejsce w garażu i naprawdę poczekanie 10 s czasami na przejazd drogą nie stanowi dla mnie problemu, a wzywanie straży do 3-4 aut uważam za lekką nadgorliwość, która niestety doprowadziła kogoś do aktu wandalizmu (czego nie popieram) i na chwilę obecną mamy legalny parking wzdłuż całej drogi :/
seeker 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 0:23
Posty: 81
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 15:36    Temat postu: Re: Parkowanie

dziękuję, ja również mam miejsce w garażu, ale patrzę nieco dalej, niż to, że ja mam gdzie stanąć. To nie jest normalna sytuacja, nikt mi tego nie wmówi. Na chwilę obecną to poczekanie 10sek, ale cały czas zmierzam do tego, by miec legalne, normalne miejsce. Najgorsze jest to, że są osoby szukające powodów, dla których nie chcą parkingu. "Zastanawiające".
rabsonek 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Sty 24, 2017 8:08
Posty: 50
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 16:05    Temat postu: Re: Parkowanie

co za farmazony...

Sir_Pudel napisał:
Patrz a to Peszek jak goście parkują u mnie na wieczór lub nocuja parkują na pobliskim parkingu uwaga za opłatą !!! I korona z łba im nie spadła z tego powodu, lecz zazwyczaj po gości jadę autem a wracają taxi patrz również nie za darmoszke a w pełni legalnie.


i chcesz mi powiedzieć, że nikt do Ciebie nie wpada na 30 min aby zapytać się co tam i wypić kawkę ? aaa.. zapomniałem, w tej sytuacji jedziesz po nich a wracają taxi... no tak...

matraf napisał:
Przy Rojnej w standardzie jest, porysowanie samochodów, obijanie, przebite opony. Nie omija to nawet swoich, bo np. stanęli niby nie na swoim miejscu.


Patrz, od urodzenia mieszkam na teofilowie i nie raz parkowałem przy Rojnej i nic takiego mi się nie stało... ale cuda...

matraf napisał:
Miasto ma w planach rozbudowę Traktorowej do 2 pasów w obu kierunkach + chodnik


Niby taki skrupulatny a takie kity.. nigdy w życiu Traktorowa nie będzie 2 pasmowa, ale co ja tam wiem... ZDiT widocznie nie wie o pewnych rzeczach, które są na x planach i to jeszcze w bardzo odległych bo sami nie znają daty przewidywanego remontu...

matraf napisał:
A jak ja miałem ekipę remontową. To parkowali na moich miejscach.


i rozumiem, że wtedy parkowałeś na płatnym parkingu na przeciwko nowego marketu ?

Sir_Pudel napisał:
A dodam że auta ekip remontowych jak i pizzermena zazwyczaj odrózniam po REKLAMIE na nim - jest to inaczej marketing firmy by ich auto się wyróżniało a potencjalny klient mógł je zauważyć.


Jesteś pewien ? znam pewne firmy a szczególnie jednego bardzo polecanego meblarza, który się nie reklamuje a ma od groma pracy bo wszyscy go polecają.. ale co ja tam wiem... reklama na samochodzie to podstawa !!

ArturFaszer napisał:
Niestety wydaje mi się, że przy tak zamalowanym znaku parkowanie na drodze jest obecnie legalne.


tak, to prawda.. teraz można na legalu parkować a jak ktoś dostanie mandat, szybko go unieważni. To jest temat podobny do śniegu i trawy... jak śnieg pokrył trawnik to Ci bardziej upierdliwi anulowali mandaty, ponieważ skąd wiadomo że pod śniegiem jest trawnik a nie co innego ? niestety wymaga to pewnego zachodu

też mam miejsce w garażu, jednak nie znosze przerostu formy nad treścią.. ja płacę za parking to nikt nie zaparkuje, nawet goście innych sąsiadów.. bo ja płącę !! ehhh.. fuckin' logic
matraf 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Sty 30, 2016 17:50
Posty: 74
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 17:08    Temat postu: Re: Parkowanie

@rabsonek

Cytat:
Patrz, od urodzenia mieszkam na teofilowie i nie raz parkowałem przy Rojnej i nic takiego mi się nie stało... ale cuda...

Mieszkałem na Traktorowej. Zniszczono mi 2 razy samochód i kilku(7 innym osobom) polano maski substancją żrącą.
Przed ostatnimi świętami przebito kilku osobom opony.

Cytat:
Niby taki skrupulatny a takie kity.. nigdy w życiu Traktorowa nie będzie 2 pasmowa, ale co ja tam wiem... ZDiT widocznie nie wie o pewnych rzeczach, które są na x planach i to jeszcze w bardzo odległych bo sami nie znają daty przewidywanego remontu...


Sprawdź na planach. Jest zaznaczona droga 2x2. To, że nie mają terminu budowy nie znaczy, że można sobie budować co się chce.
A co do ZDiTu wcale by mnie to nie dziwiło, że nie wiedzą Wink
Poniżej link:
http://www.mpu.lodz.pl/data/notices/plan_4.1.pdf


Cytat:
i rozumiem, że wtedy parkowałeś na płatnym parkingu na przeciwko nowego marketu ?


Dokładnie tak Smile Jedno auto trzymałem na parkingu strzeżonym(zawsze)koszt 105 pln/msc, a drugie pod blokiem, które mi zniszczono.
Stąd kupując mieszkanie kupiłem sobie dwa miejsca.

Przestańcie wyciągać z kontekstu po zdaniu i się go czepiać. Dobrze Wiesz, że to nie chodzi o 3 samochody. Tylko zawaloną drogę przez MIESZKAŃCÓW - nie dostawców, odwiedzających. Oni znikali po chwili lub wieczorem i po weekendzie.
rabsonek 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Sty 24, 2017 8:08
Posty: 50
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 17:21    Temat postu: Re: Parkowanie

Poniżej info jakie dostałem w formie pisemnej


"W odpowiedzi na Pana e-maila z dnia 24.01.2017 r. w sprawie planów przebudowy ul. Traktorowej, Zarząd Inwestycji Miejskich informuje, iż zgodnie z opracowaną w roku 2014 Aktualizacją Optymalnego Wariantu Systemu Transportowego miasta Łodzi ulica Traktorowa, na całym odcinku od ul. Liściastej do ul. Rąbieńskiej planowana jest docelowo jako ulica klasy "Z" - zbiorcza o przekroju jednojezdniowym, po jednym pasie ruchu w każdą stronę, czyli nie zakłada się zwiększenia jej przekroju.

Jednocześnie informujemy, iż inwestycja polegająca na przebudowie ulicy nie została uwzględniona w planach finansowych na najbliższe lata"

A poza tym może i się czepiam natomiast chce pokazać, że obecnie droga nie jest zawalana i te interwencje do kilku aut to lekka przesada... to ewidentne działanie na złość.

Ciekawe co się będzie działo jak się zacznie budowa / a tym bardziej jak zakończy inwestycja za nami oraz ta obok nas Wink to będzie sajgon..
matraf 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Sty 30, 2016 17:50
Posty: 74
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 17:42    Temat postu: Re: Parkowanie

@rabsonek

Znana jest mi treść tego pisma.

I doszliśmy do sedna. Sajgon będzie przy budowie kolejnego etapu i gdy zamieszkają w nich nowi mieszkańcy. Stąd walka o porządek już teraz.

Nie poczuwam się do podejmowania inicjatywy budowania parkingu. Nie dlatego, że go nie chcę, ale nie mam takiej potrzeby.

Inicjatywę powinni wykazać Ci, którzy go potrzebują. Mieszkańcy parkujący na dziko na drodze i w garażu.

Oczywiście jak mieszkańcy bez miejsc parkingowych podejmą inicjatywę, a nie akty wandalizmu. Będę ją wspierał i pomagał.
LokatorkaII 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 03, 2017 18:04
Posty: 12
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 20:10    Temat postu: Re: Parkowanie

Szanowni Państwo,
możemy się spierać na forum i obrażać wzajemnie, ale fakty są takie: parkingu nie ma i nie będzie, parkowanie jest zabronione, parkowanie w miejscach zakazanych karane jest mandatem, po straż miejską prócz mieszkańców dzwoni regularnie developer.
Moim zdaniem rozwiązanie jest jedno: pisać wytrwale do pisma z prośbą o parking, może pomoże a przynajmniej nikt Wam nie powie, że nie próbowaliście.
Pozdrawiam.
seeker 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 0:23
Posty: 81
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 20:59    Temat postu: Re: Parkowanie

@matraf - nieważne, kto staje czy miałby stawać w miejscu dozwolonym. Wazne, zeby mial gdzie

@LokatorkaII - wszystko prawda, na pewno nie powstanie z inicjatywy dewelopera. Dlatego pisałem, że jedynym rozwiązaniem jest miasto.

A co do rysowania aut - mysle ze nie bylo powodem, że ktos stanął "nie u siebie", tylko po prostu byl to akt wandalizmu, ktory nie mial prawa sie zdarzyc, bez względu na to, kto zostawia auto.
bringme 
   

Nowy na forum


Wiek: 26
Dołączył: Pon Sty 08, 2018 21:29
Posty: 2
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 21:32    Temat postu: Re: Parkowanie

Aaa tak w sprawie parkowania, to może ktoś chce kupić miejsce w hali garażowej? Razz Można się pozbyć w ten sposób problemu z parkowaniem Smile
mwalczak 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 24, 2017 8:55
Posty: 44
Skąd: Łódź Nowe Złotno

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 23:08    Temat postu: Re: Parkowanie

Cześć,

nie pozostaje nic innego jak spróbować z budżetem obywatelskim. Skoro nie ma planów na rozbudowę drogi to powinno się udać. Jeśli ktoś chciałby się zaangażować zamiast wylewać żale na forum, że nie ma gdzie parkować to prośba o kontakt na maila zarządu.
Można też spróbować powalczyć o połączenie drogi między etapem 1 i 3 do Traktorowej, chociaż to może być trochę trudniejsze, ale jak nie spróbujemy to się nie przekonamy.
Odpowiedz do tematu Strona 23 z 24 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 22, 23, 24    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama