portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etap II » Forum » Ogrzewanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ogrzewanie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Ma_gosia 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Paź 02, 2015 23:11
Posty: 32
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 6:08    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Tylko że ja mieszkam na pierwszym pietrze a na ciepłą wode czekam za kazdyn razem...
Bede zgłaszać :/
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 9:07    Temat postu: Re: Ogrzewanie

To że ma kaloryfer być założony prawidłowo to chyba jest oczywiste Smile
leszczynski 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 04, 2016 10:45
Posty: 18
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 14:33    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Po mailu do naszego nowego zarządcy (wczoraj) dzisiaj dostałem telefon, że w poniedziałek ktoś do mnie przyjdzie sprawdzić problem ogrzewania, jakiś mały sukces jest Smile
klamot18 
   

Stały bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Lut 20, 2016 20:12
Posty: 80
Skąd: łódź

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 22:28    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Dzisiaj był u mnie ktoś od dewelopera i posprawdzał co mógł.
Twierdzi że to nie jest wina "mieszkania " tylko ogólny problem na naszym piętrze bo tylko pierwsze mieszkanie grzeje a reszta nie.
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 2:42    Temat postu: Re: Ogrzewanie

klamot18 napisał:
(...)Pytanie mam do osób które zdejmowały grzejniki do remontu bez konsultacji z deweloperem. Czy w późniejszym czasie gdy były regulowane lub odpowietrzane czepiano się o to ?


... żeby zdjąć grzejnik trzeba wcześniej zamknąć zawór podpionowy i spuścić czynnik grzejny z pionu nad grzejnikiem - przy wariancie gdy brak zaworu powrotnego przy grzejniku. Gdy jest zawór powrotny to równiez po jego zamknięciu grzejnik zdejmuje się napełniony czynnikiem grzewczym. To powoduje że z instalacji ubywa określona ilość czynnika. Po zamontowaniu grzejnika ten czynnik należy uzupełnić.

Polega to na uzupełnieniu czynnika w węźle grzewczym w budynku aby wytworzyć odpowiednie ciśnienie w instalacji. Wykonuje to administrator ale musi wiedzieć że wczesniej został upuszczony czynnik grzewczy z instalacji. Chyba, że cyklicznie sam to sprawdza na manometrach w węźle grzewczym. Wink

Pompy obiegowe nie powinny się bowiem włączyć - w zależności od rodzaju instalacji - gdy ciśnienie jest za niskie. W krytycznej sytuacji mogą pompy pracować ale będzie brakowało czynnika w rurach powyżej zdemontowanego wcześniej grzejnika i tam grzejniki będą zimne.

Natomiast pozostali moga mieć chłodne grzejniki - ponieważ pompa aby pracowała prawidłowo musi miec w instalacji okreslone ciśnienie - a zostało ono przecież zmniejszone przy demontażu grzejników Wink

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę


Ostatnio zmieniony przez Rychu dnia Sun Oct 09, 2016 3:10, liczba edycji: 2
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 2:49    Temat postu: Re: Ogrzewanie

klamot18 napisał:
Witam
Mam pytanie do ogółu, czy u Was grzejniki są gorące?
Chodzi mi o to w jakim stopniu są gorące. U mnie są lekko ciepłe u góry, całkowicie zimne dołem. (...)


Jeżeli grzejnik jest zimny na odpływie (na dole) to na bank jest on zapowietrzony lub nie do końca odkrecony zawór powrotny (klucz imbus duzych rozmiarów)

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę


Ostatnio zmieniony przez Rychu dnia Sun Oct 09, 2016 3:18, liczba edycji: 1
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 3:00    Temat postu: Re: Ogrzewanie

klamot18 napisał:
Budynek ma cyrkulacje cieplej wody wiec nie ma różnicy czy to pierwsze czy ostatnie piętro. Liczy się odległość mieszkania od pionu.(...)


Właśnie tak to działa - a ponadto...

Zgodnie z polskimi normami dla uzyskania ciepłej wody z kranu może spłynąć maks 3 dm sześcienne wody. Za dostarczenie ciepłej wody przez 24 godz. na dobę jak najbliżej mieszkania odpowiedzialna pompa cyrkulacyjna w obiegu cyrkulacyjnym. Jest to trzecia rura która podchodzi blisko mieszkania.

Pierwsza rura to woda zimna, druga ciepła a trzecia właśnie cyrkulacja.

Na pompie cyrkujacyjnej jest pokretło z nastawami obrotów. Zwiększenie obrotów może rozwiązać problem.

Innym problemem moze byc zbyt mała moc grzewcza w węźle grzewczym - albo za mały wymiennik albo zbyt chłodny czynnik grzewczy dopływający do wymiennika. Połowicznie problem rozwiazuje sie w ten sposób że zmniejsza się cisnienie w węźle grzewczym w pionie z ciepłą wodą - za wymiennikiem ciepła aby kazdy mieszkaniec miał ciepłą wodę - ale bedzie się ona wylewała z kranu z mniejszym cisnieniem. Wtedy wymiennik ciepła jest w stanie nagrzać włąsciwą ilośc wody w czasie zwiększonego poboru. (sorry za literówki) Wink

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
Skorpion2012 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 22, 2015 13:15
Posty: 84
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 8:25    Temat postu: Re: Ogrzewanie

A kto moze podkrecic ta pompe cyrkulacyjna zeby ta ciepla woda od razu byla ciepla
klamot18 
   

Stały bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Lut 20, 2016 20:12
Posty: 80
Skąd: łódź

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 15:39    Temat postu: Re: Ogrzewanie

@Rychu
Grzejniki miałem zdejmowane pół roku temu więc sądzę że różnice płynu zostały już wyrównane.
Grzejniki są w połowie zimne mimo iż są odpowietrzone i zawory są poodkręcane.

Co do cyrkulacji wody to wszystko ma swoje plusy i minusy.
Większy ruch wody to większe straty ciepła za które trzeba płacić.
Cyrkulacja powinna być zwiększona w godzinach "szczytu" a większą część dnia to powinno sobie chodzić na normalnych obrotach.
Tak jak wcześniej napisane, zwiększenie cyrkulacji może nic nie zmienić jeżeli moc zamówiona jest za mała żeby wymiennik zdążył w tym czasie nagrzać wodę.
Co do zmniejszenia ciśnienia to już chyba zostało zrobione, woda ciepła już jest znacznie "wolniejsza" od zimnej.
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba przepływ powinien być tak ustawiony aby pełna wanna wody wypełniła się nie krócej niż w 13minut.
leszczynski 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 04, 2016 10:45
Posty: 18
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 21:49    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Też mam wrażenie, że ciśnienie ciepłej wody jest mniejsze. Jeśli norma faktycznie mówi o 3dm, to u mnie w ciągu dnia jest to przekroczone lub na granicy, ale jak wstaje rano, muszę spuścić 3 razy tyle wody. W ciągu dnia nie myję rąk w ciepłej wodze. Skończę, zanim doczekam się na ciepłą wodę. Chyba nasz zarząd osiedla trochę przesadził z przycinaniem ilości ciepła zamówionego. Komfort życia poleciał w dół dosyć mocno Sad
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 23:36    Temat postu: Re: Ogrzewanie

leszczynski napisał:
(...) Jeśli norma faktycznie mówi o 3dm, to u mnie (...)


... tak, napewno norma mówi o 3 litrach wody. Inaczej - norma wymusza na projektantach instalacji wodociągowej w budynkach aby przyłącza od instalacji (rury) cyrkulacyjnej np w szachcie do miejsca poboru wody ciepłej w mieszkaniu nie były za długie bo wtedy zalegająca w nich woda wystyga i zlatuje jako zimna.

Jaka max długość rury z PVC-C (tzw plastik) może być zgodnie z normą od rury cyrkulacyjnej do miejsca poboru ? Obliczmy...

Zwykle średnica rury to 1/2 cala a jej średnica wew. to d=0,124 dm.
Zatem jej przekrój wewn. to 0,012 dm kwadratow.
Rura ta może pomieścić max 3 dm sześcienne wody zgodnie z normą.
Stąd wynika jej max długość h=250 dm czyli 2,5mb - taką długość może mieć przyłącze PVC-C o srednicy 1/2 cala.

Obliczenia : h= 3/ [(3,14x0,124x0,124) / 4] [dm] Wink

Jeżeli Wasze przyłącza są dłuższe to odpowiednio wiecej zimnej wody zamiast ciepłej - zalegajacej bez ruchu na tym odcinku np w czasie nocy - musi zlecieć zanim dotrze "czoło" wody ciepłej z rury cyrkulacyjnej zmieszanej z wodą z rury ciepłej.

Woda z rury cyrkulacyjnej tylko wspomaga wodę z rury ciepłej na czas gdy ta "ciepła" - a de facto zimna bo stojąca całą noc w bezruchu - stanie się wodą ciepłą. Wink

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Paź 14, 2016 20:03    Temat postu: Re: Ogrzewanie

U mnie woda goraca, w lazience trzeba poczekac tylko chwile, bo usytuowana blizej wezla w kuchni troche dluzej, bo i dalej, ale jak juz sie rozbuja to daje czadu Razz
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 12:25    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Mam pytanie odnośnie grzejników a właściwie ich grzania, u mnie tak na prawdę zaczynają dopiero grzać po ustawieniu w pozycji 5 gdzie w mieszkaniu jest w zależności od pokoju ok 21 czy 22 stopnie każda pozycja pokrętła poniżej wartości 5 sprawia że grzejniki sa zimne. Jak wygląda to u Was ? Może da się jakoś zmierzyć czy może ktoś czasem nie pozmieniał ustawień na korytarzu przy głównych węzłach przez co ktoś ma większe ciśnienie czy jakieś inne ustawienie tego. Dodam że rok temu było dosyć podobnie lecz nie drążyłem tematu ponieważ zamieszkałem już pod koniec okresu grzewczego
MimiLu 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Kwi 24, 2016 19:00
Posty: 85
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 20:52    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Panie Mateuszu raczej jest ok. Przy nastawie 4 temperatura w pokoju to około 21/22 stopni i nawet jak Pan odrobinę podkręci ponad 4 to dotykając ręką kaloryfera zaraz poczuje Pan ciepło, a kaloryfer stanie się ponownie zimny jak pomieszczenie osiągnie nową temperaturę np. 23. Cyfra 5 to chyba 25 stopni, a 6 to 28, różnie u rożnych producentów i są to wartości orientacyjne.
Tak wiec jeśli przy 4 ma Pan chłodny kaloryfer znaczy to tylko tyle, że ma Pan w pomieszczeniu te 21/22 i jest ok. Można tez sprawdzić zapowietrzenie jeśli ma Pan wątpliwości, czyli lekko poluzować te małą śrubkę przytrzymując ścierkę czy kawałek papieru przy otworze, aż poleci trochę wody, następnie zakręcić!Smile pozdrawiam.
MateuszLDZ 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Pią Wrz 02, 2016 20:29
Posty: 52
Skąd: Łodź

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 22:22    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Zatem dziękuję za uspokojenie, już myślałem że jest coś nie tak Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama